Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray bir transferi bitirdi

23 Mayıs 2008 / 17:00
isim vermeden, bir oyuncunun transferini bitirdiklerini, bir oyuncunun transferini ise bitirmek üzere olduklarını açıklandı.
Galatasaray bir transferi bitirdi

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydederken, isim vermeden, bir oyuncunun transferini bitirdiklerini, bir oyuncunun transferini ise bitirmek üzere olduklarını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin bugün piyasaya çıkan şampiyonluk özel sayısında röportajı yer alan Adnan Sezgin, ''Şu anda açıklamayacağım ama, bitirdiğimiz bir, bitirmek üzere olduğumuz da yine bir transferimiz var. Haziran ayını bekliyoruz. Ayrıca görüşmekte olduğumuz 5-6 oyuncu var. İhtiyaçlarımız ve isimlerimiz belli. Bizzat gidip görmek istediğim 1-2 oyuncu var. En azından son iki maçlarını tekrar izleme ihtiyacı duyduklarım var'' dedi.

Sezgin, geçen sezon Lincoln'ün transferiyle taraftarların heyecanlandığını ve bu yıl da böyle bir heyecan yaşatıp yaşatmayacaklarının sorulması üzerine, ''Yaşanabilir. Bizim işimiz belli olmaz'' cevabını verdi.

-''BAŞARILAR, MALİ SIKINTILARI AZALTIR''-

Galatasaray'ın başarılar kazandığı sürece mali sorun yaşamayacağını anlatan Sezgin, başarıların mali sıkıntıları azaltacağını vurgulayarak, ''Galatasaray başarılı olduğu sürece, şampiyon olduğu sürece, hele hele Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı sürece, futbol yapısının gelir gider dengesi hemen hemen birbirini tutar. Mesela geçen sezon şampiyon olamamakla 10-15 milyon avro zararımız oldu'' dedi.

Galatasaray'ın parasının çok değerli olduğunu belirten Sezgin, ''Galatasaray'ın parasını kendi paranmış gibi düşünüp harcaman lazım. Biz mümkün olduğunca, Galatasaray'a en az yük getirecek şekilde istediğimiz adamları kadroya katmaya çalışıyoruz'' ifadesini kullandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri