Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray'da şok istifa

19.11.2009 20:00
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, basketbolda yaşanan Cemal Nalga skandalının ardından yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Şardan; "basketbol erkek takımının şube sorumlusu olarak, Almanya'da yaşanan olayın benden saklanmış olması üzerimdeki sorumluluğu kaldırmaz. Bu sebeple bu kararı aldım." dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Şardan, şunları kaydetti: "Mart 2008'den beri sürdürmekte olduğum Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevimden istifa ettiğimi bildiren mektubu, bugün Sayın Başkan Adnan Polat'a iletmiş bulunmaktayım. İstifamın gerekçesi, Galatasaray erkek basketbol takımında yaşanan ve tüm Galatasaray camiasını çok rencide eden Cemal Nalga olayıdır.

Basketbol erkek takımının şube sorumlusu olarak, Almanya'daki özel bir turnuvada vuku bulan bu müessir olayın benden saklanmış olması ve düne kadar bu ihlalden hiçbir bilgi sahibi olmamam, üzerimdeki sorumluluğu ortadan kaldırmaz diye düşündüğüm için bu kararı aldım. Tüm Galatasaray camiasının bilmesini isterim ki, 20 aydır sürdürdüğüm muhtelif görev ve sorumluluklarımı, tüm bilgim, aklım, tecrübem ve donanımımla ve her şeyden önemlisi Galatasaray etiğine, gelenek ve göreneklerine bağlı kalarak yerine getirme çabası içinde oldum, ancak yaşanan bu son olayı önleyememiş olmaktan ötürü büyük üzüntü duymaktayım. Tüm Galatasaray camiasından ve Türk spor kamuoyundan içtenlikle özür dilerim."

 

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri