Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.Saray'ın sakatlarında son durum!

27.08.2010 19:35
G.Saray'ın Spor Hekimi Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu, tedavisi devam eden oyuncularla ilgli açıklamalarda bulundu.
Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Sağlık Koordinatörü Spor Hekimi Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu, tedavisi devam eden oyuncularla ilgili Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Kunduracıoğlu, Kewell'ın tedavisiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Harry Kewell'ın kasığında bir zorlanma oldu. Bu tip zorlanmalarda tekrar kuvvetlendirmeden aynı şekilde sahaya döndürürsek tekrar aynı yer zorlanacaktır. Şu an hem tedavisini yapıp, hem kuvvetlendirme aşamasındayız. Çok kötü bir sakatlanma değil. Ancak ufak, tedavi edilmeyen yaralanmalarda erken sahaya çıkıldığı zaman  daha uzun süreli bir sakatlığa neden olabilir. Tahminim milli takım arasından sonra bizimle olacaktır” şeklinde konuştu.

Elano Blumer'in çok uzun bir sakatlık dönemi geçirdiğini belirten Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu, “Elano, Dünya Kupası'nda sakatlandı. Kıkırdağında bir problem olmuştu. 8 haftaya yakın bir süre hiç antrenman yapmadı. Tedavisinin ardından 12-13 günlük bir kondisyon yüklemesi yapıldı. Tedaviler sırasında da kondisyon yüklenmesi yapılıyordu ama 8 hafta ara verdikten sonra maçta ona 20 dakika yüklenmek bile zor geldi. Onun için geçen maç dinlendirildi. Çünkü onun da ufak tefek problemleri olmaya başlayacaktı. Bu olmasın diye şimdi yeniden takımla birlikte antrenmanlara katıldı.” ifadelerini kullandı.

Juan Pablo Pino'nun arka adalesinde kısmi yırtık olduğunu söyleyen Kunduracıoğlu, Pino'nun tedavisi bitti. Kuvvetlendirmeleri yapıldı. Pazartesiden itibaren kondisyonerle birlikte çalışacak. Tahminim Eskişehirspor maçından sonra takımdaki yerini alır.” dedi.

Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu, Sabri Sarıoğlu'nun üst adelesinin yan tarafında yırtılma ve zorlanma tarzı bir ödem birikimi olduğunu söylerken, “Sabri de kondisyonerle çalışmalarını bitirdi. Artık o da yavaş yavaş takımdaki yerini alacak.” şeklinde konuştu.

Kunduracıoğlu, Mehmet Batdal için ise şu ifadeleri kullandı: Mehmet Batdal'ın ayağının altındaki zarda bir yırtılma oldu. Şanssız ve uzun süren bir sakatlık. 6'yla 8 hafta arasında sürecek. Tedavisine başlayalı bir hafta oldu. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Umduğumuzdan kısa sürede dönebilir ama 6-8 haftayı bulacaktır.”

Kaynak: galatasaray.org
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri