Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Galatasaray'a "aslan" tepkisi

12 Mayıs 2008 / 07:03
Hayvanseverlerden Cimbom'a aslan tepkisi

Hayvan hakları temsilcileri, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları için stadyuma getirdiği yavru aslana işkence yapıldığını belirterek, suç işlendiğini söyledi.

Gençlerbirliği Oftaş maçı sonunda şampiyon olan Galatasaray'ın, maç bitiminde Ali Sami Yen stadında başlayan kutlamalara takımın sembolü olan yavru aslan getirmesi tartışma konusu oldu. Hayvanseverler, özel kafesi bulunan araç içinde sahada şampiyonluk turu attırılan yavru aslanın; ışık, havai fişeklerin sesi ve kalabalık yüzünden işkence gördüğünü söyledi. Hayvanseverler, tepkilerini şöyle dile getirdi:

JALE GÜVEN Barınak Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı: Kanunen yasak
Havyanları eğlence amaçlı kullanmak suçtur. Üstelik bir insan binlerce aslanın kükrediği yerde tek başına olmak istemezse, aslan da binlerce insanın ortasında olmaktan şoka girer.

A. KEMAL ŞENPOLAT İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı: Arena gibiydi

Sanki Roma İmparatorluğu dönemine gittik. Hayvana eziyet sadece fiziksel olmaz. Psikolojik olarak da eziyet çektirilir. Yavru aslana o kalabalığın ortasında psikolojik eziyet yapıldı.

NESRİN ÇITIRIK HAYTAP (Hayvan Hakları Aktif Güçbirliği) Sözcüsü: Soruşturma açın
O aslanın binlerce insanın çıkardığı gürültünün ortasında yaşadığı dehşeti düşünebiliyor musunuz? Başta Adnan Polat olmak üzere tüm sorumlular hakkında soruşturma açılmalıdır.

Haber7 - Sabah

Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri