Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gandhi'nin partisinde inanılmaz olay

23.06.2010 00:18
CHP Mersin Milletvekili Ali Oksal, sert tartışma yaşadığı İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz'ın üzerine yürüyünce olanlar oldu...

Partisinin Tarsus İlçe Teşkilatını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Oksal, sert tartışma yaşadığı İlçe Başkanı Avukat Yeşim Dağgeçen Ayaz'ın üzerine yürüyünce, biber gazlı saldırıya uğradı. 24 Ocak 2010 tarihinde yapılan olağan ilçe kongresinde Yeşim Dağgeçen Ayaz, Milletvekili Ali Oksal'ın açık desteğiyle ilçe başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

 

PARTİLİLERİN ÖNÜNDE TARTIŞTILAR

 

Alınan bilgiye göre, 24 Ocak tarihinde yapılan ilçe kongresinde Avukat Yeşim Dağgeçen Ayaz, CHP Mersin Milletvekili Ali Oksal'ın desteğiyle ilçe başkanlığı koltuğuna oturdu. Ancak daha sonra iddiaya göre Milletvekili Ali Oksal ile Yeşim Dağgeçen Ayaz arasında soğuk rüzgarlar esmeye başladı. Son olarak dün partisinin Tarsus İlçe binasını ziyaret eden Milletvekili Oksal ile Başkan Ayaz arasında, partililerin önünde sert bir tartışma yaşandı. Daha sonra bazı parti yöneticileri ile birlikte ilçe başkanının makam odasına geçen Oksal ve Ayaz arasındaki tartışma daha da büyüdü.

 

ÜZERİNE YÜRÜYÜNCE BİBER GAZI SIKTI

 

İddiaya göre, Ali Oksal, CHP İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz'a küfredip üzerine yürüdü. Yeşim Dağgeçen Ayaz ise bu esnada çantasında bulunan biber gazını Ali Oksal'ın yüzüne püskürtü. Gazdan Ali Oksal'ın yanı sıra, odada bulunan bazı ilçe yöneticileri de olumsuz etkilendi. Partililerin araya girmesiyle olay yatıştırılmaya çalışılırken, biber gazından etkilenen Ali Oksal ve ilçe yöneticileri Tarsus Devlet Hastanesi'ne giderek kısa süreli tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

 

CHP İL BAŞKANI: ÇÖZEMEZSEK TÜZÜK UYGULANIR

 

Olayın duyulmasının ardından CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Tarsus İlçe binasına gelerek İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz ve yöneticilerle görüştü. Şanlı, toplantının ardından basın açıklaması yaptı. CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte partimiz büyük bir trend yakaladı. Halkın CHP'ye ilgisi gün geçtikçe artıyor. Bu ortamda da ister istemez örgütlerimizde istemediğimiz olaylar yaşanıyor. Dün de Tarsus İlçe Başkanımız Yeşim Dağgeçen Ayaz ile Milletvekilimiz Ali Oksal arasında sorunlar olmuş. İlçe Başkanımız Yeşim Dağgeçen Ayaz'la görüştüm. Ali Oksal'la da görüşeceğim. İl teşkilatı olarak örgütlerimizde sıkıntılar yaşanmasını kesinlikle kabul edemeyiz. Sıkıntıları çözebilirsek çözeriz; çözemezsek tüzük hükümlerini uygularız" diye konuştu.

 

AYAZ "ÜZGÜNÜM" DEDİ, OKSAL AÇIKLAMA YAPMADI

 

İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz ise yaşanan olay nedeniyle çok üzgün olduğunu ifade ederek, "Şu durumda konuşmak istemiyorum" dedi. CHP Mersin Milletvekili Ali Oksal ise herhangi bir açıklamada bulunmadı

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri