Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem G.yi yakacak gizli tanık

22.09.2009 15:54
Münevver Karabulut cinayetinde şok bir gelişme yaşandı.C.G'nin bütün foyalarını ortaya dökecek olan gizli tanık ne istedi?
Münevver Karabulut'u öldürdüğü iddiasıyla kırımızı bültenle aranırken, 197 gün sonra polise teslim olan Cem Garipoğlu'nun cinayet gecesi olay yerinden nasıl kaçırıldığını anlatacak gizli bir tanık ortaya çıktı.

Tolga ATAR'ın özel haberi

Garipoğlu'nun teslim olmasından önce bir mektupla savcılığa ulaşan gizli tanık, Tanık Koruma Yasası'ndan faydalandırılması halinde Karabulut cinayetinin bugüne dek karanlıkta kalmış birçok yönünü aydınlatabileceğini ileri sürdü.

Önemli ipuçları

Cem Garipoğlu ile ailesinin poliste verdiği ifadelerde dikkat çekici çelişkiler bulunurken, ortaya çıkan gizli tanık soruşturmanın seyrini değiştirecek bilgilere sahip olduğunu iddia etti.

Savcılığa gönderdiği mektupta cinayetin işlenmesi ile Cem Garipoğlu'nun ortadan kaybolmasına kadar geçen süre içerisinde yaşananları aydınlatacağını söyleyen gizli tanık, "Beni koruyun, bildiğim her şeyi anlatayım" dedi. Soruşturmayı yürüten çevrelerden alınan bilgiye göre gizli tanık mektubunda, ciddiye alınması gereken bir takım ipuçları da verdi.

Arka plandakiler

Mektupta, cinayetin işlenmesinin ardından yaşanılanlarla, Garipoğlu'nun kaçmasına kimlerin yardım ettiği, o gece uygulanan plan, devreye giren bağlantılar ve ilişkiler ağına dair bilgilerden söz ediliyor. Yine mektuptaki iddiaya göre cinayetin arka planında yer alan bugüne kadar adı hiç dile getirilmemiş kişiler var ve gizli tanık bunlar hakkında önemli bilgilere sahip. Bir emniyet yetkilisine göre Garipoğlu'nun kaçışı, 197 günlük firar döneminde yardım aldığı kişiler ve teslim edenler hakkındaki birçok soru, gizli tanığın ifadesi ile aydınlatılabilecek.

CEVABI ARANAN SORULAR

Soruşturma safhasında cevabı aranan en önemli soru, Cem Garipoğlu'nun o gün evde tek başına olup olmadığı. Olay mahallinin kim ya da kimler tarafından, nasıl temizlendiği de yanıtı aranan sorular arasında. İkinci planda ise Garipoğulu'nun nasıl kaçtığı, 197 gün nerede, kimler tarafından saklandığı, bu süreçte kendisine kimin yardımcı olduğu sorularına da yanıt aranıyor.

ACIMIZ BİRAZ HAFİFLEDİ

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, bayram namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Namazın ardından bir süre dua eden Karabulut, cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanmasının acılarını biraz olsun hafiflettiğini belirtti.

HİÇBİR ŞEY KARANLIKTA KALMAYACAK

Emniyet teşkilatı ile bayramlaşmaya giden İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut cinayetine ilişkin soruları yanıtladı. Güler, cinayete yardım ve yataklık edenlerin de ortaya çıkartılacağını belirterek, "Polis üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdi. Artık iş Türk adaletine düşüyor. Arkadaşlar titizlikle çalıştı. İstanbul'da inşallah faili meçhul cinayet kalmayacak" dedi. Hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağı sözünü veren Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise "Olay artık adliyede. Soruşturmaya göre çıkacak yeni durum varsa onlar da soruşturulacak. Hiçbir şey gölgede, karanlıkta kalmayacak" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri