Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gavur Can Dündar!Kim Söyledi

06 Kasım 2008 / 09:11
Gazeteci Can Dündar'ın yapım ve yönetmenliğini yaptığı 'Mustafa" adlı belgesel bazı kitleler tarafından büyük tepki alırken en ağır eleştiri o'ndan geldi.
Can Dündar'ın yapım ve yönetmenliğini yaptığı "Mustafa" adlı belgesel ile ilgili tartışmalar sanal aleme de sıçradı. Facebook'ta Dündar için yabancı "John" benzetmesi yapıldı. Filmin gelirinin ise vakıflara bağışlanması istendi.

Günlerdir süren tartışmalara bir de internet eklendi.

MÜJDAT GEZEN'DEN GAVUR YAKIŞTIRMASI

Belgeseli beğenmeyenler arasında usta sanatçı Müjdat Gezen de yer alıyor. Gezen, Mustafa filmini şu sözlerle değerlendirdi: "Bugün Can Dündar Türkiye liboşlarının en önde gidenidir. İşine gelir içinden çıktığı dernek ve grupları yerden yere vurur. Gün gelir Atatürk'ün sofrasına hakaret eder. Herkese Müjdat Gezen tiyatrosunda gösterime giren Mustafa Kemal oyununu tavsiye ediyorum. Can Dündar gavurundan iyidir."

CHP'DEN 'PROTESTO" ÇAĞRILARI

Dündar'ı protesto edenler arasında CHP'li gençler de yer alıyor. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da tepki gösterdiği belgesel ile ilgili olarak parti gençlik kollarının bağlantılı olduğu internetteki linklerde 'belgesele gitmeyin" çağrıları yapılıyor.

MUSTAFA'YI OKULLARDA ZORUNLU iZLETME iDDiASI

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Durna, il Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara 'Mustafa' filminin zorunlu olarak izlenmesi gerektiğine dair faks yolladığını iddia etti. Bunun için valiliğe şikayet dilekçesi verdiğini açıklayan Durna şöyle bir gerekçe sundu; "Emirle ya da tavsiyeyle öğrenci ve öğretmenleri bu filmi izlemeye yönlendirmenin kimsenin hakkı ve görevi yok. Film Atatürk'ü gerçek yönleriyle anlatmıyor."
Kaynak:
Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri