Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazete Manşetlerinde Neler Var?

24.12.2009 09:40
Başbakan Yardımcısı Arınç'a yönelik suikast, DTP'nin Kuzey Irak'ta yaşadığı zor saatler ve TSK'dan yapılan açıklamaya farklı bakışlar:

İŞTE BUGÜNKÜ GAZETE MANŞETLERİ:

Star Gazetesi: DTP Heyetine Açılım fırçası

Erbil'e giden DTP'liler, Kürt gazetecilerden fırça yedi: Demokratik Açılım desteklenmeli. PKK'dan bağımsız politika üretemediniz. Bizi de bu savaşın içine mi çekeceksiniz?

Anayasa Mahkemesi'nin kapattığı DTP'nin Mahmur ve Habur'u ziyaret eden heyeti, kardeş fırçası yedi. Heyetin basın toplantısında soru soran Kuzey Iraklı gazeteciler, AK Parti'nin başlattığı demokratik açılımın desteklenmesi gerektiğini belirterek, DTP'nin yanlış politika izlediğini vurguladı.

Yeni Şafak Gazetesi: O sokakta arı gibi çalıştılar

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın evinin çevresinde gözaltına alınan iki subayın evlerinde 7 saat sonra arama yapılabildi. 17:10'da gözaltına alınan subayların lojmanları ise ancak 24:00'te arandı. Geçen bu süre içinde delillerin karartılmış olabileceği üzerinde duruluyor

Hürriyet Gazetesi: Hamili karar

CHP'li Kılıçdaroğlu, Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği bir kararın fotokopisini dağıtıp, 'Boş bırakılan yer istendiği gibi doldurulup, hangi ev, mekân ya da kişi aranmak isteniyorsa, bu olanaklı olacaktır' dedi.

Radikal Gazetesi: Kafalar iyice karıştı

Genelkurmay: 'Yazılanlar doğru değil, iki asker o gece serbest kaldı. İkisi de görev gereği oradaydılar. Gerçeği, soruşturma ortaya çıkaracak'

'Suç unsuru bulunmadı'

Ankara'da, cumartesi iki askerin gözaltına alınmasıyla başlayan spekülasyon fırtınasında ilk resmi açıklama geldi. TSK, iki askerin Arınç'a suikast yapacakları ya da Arınç'ı takip ettiklerine dair iddiaları yalanladı: 'Üzerlerinde ve evlerinde görünür suç unsuru bulunmadı, savcılıkta (o gece) bırakıldılar.'

Sabah Gazetesi: Şaşırtan gerekçe

Genelkurmay, Arınç'ın evi yakınlarında gözaltına alınan iki askerle ilgili olarak "TSK'dan bilgi sızdıran personelin peşindeydiler" dedi.

Akşam Gazetesi: Moskova'ya İmam Hatip

Aralarında Rusya Başbakanı Putin'in din danışmanın da bulunduğu bir heyet, Türkiye'de imam hatip lisesi modelini inceledi. Rusya, 25 yıl sonra nüfusunun yarıdan fazlasının Müslüman olacağını düşünerek din eğitiminin altyapısı için harekete geçti.

Habertürk Gazetesi: Kitaptan çıkan müebbet hapis

PKK itirafçısı baskında öldürülen iki öğretmeni ihbar edenin kimliğini yazınca, 16 yıl sonra ihbarcı memura müebbet hapis çıktı.

Milliyet Gazetesi: Oksijenimiz tükeniyor

Batholomeos, Ruhban Okulu'nun açılmamasının Patrikhane'nin gleceğini tehlikeye attığını belirterek, "Diğer ülke kiliselerine kimi tayin edeceğim" diye sordu.

Taraf Gazetesi: Şemdin Sakık'a 33 asker sorgusu

Ergenekon Savcıları, 1993'te 33 silahsız askerin öldürüldüğü saldırının emrini vermekle suçlanan Şemdin Sakık'ı sorguladı.

Vakit Gazetesi: Kılıf bulundu

Kamuoyu, günlerdir "Arınç'a suikast teşebbüsü"nün sorumlularını merak ederken; Genelkurmay olaydan 5 gün sonra ilginç bir açıklama yaparak, "O sokakta bilgi sızdıran bir subayı takip ediyorduk" dedi.

 

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri