Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazetecileri karargaha çağırdı

15 Eylül 2008 / 14:46
Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, Yenişafak ve Star'ın da akredite olduğu gazetecileri bu hafta topluyor. Toplantı iki grup halinde yapılacak.
Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen iletişim toplantıları, yarın ve 17 Eylül tarihlerinde, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda yapılacak. Yarın yapılacak toplantıya gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile Ankara temsilcileri davet edildi. 17 Eylül'deki toplantıya da haber ajansı ve televizyonların yöneticileri katılacak.


Orgeneral Başbuğ göreve geldiğinde ilk adım olarak, İletişim Daire Başkanlığı görevine Tuğgeneral Metin Gürak'ı getirerek, bu daireyi albay rütbesinden tuğgenerallik rütbesi seviyesine yükseltmişti. Bu karar, Orgeneral Bağbuğ'un, Genelkurmay Başkanlığı döneminde basın yayın kuruluşları ile iletişime vereceği önemin işareti olarak yorumlanmıştı.


İlk gezisini İkinci Ordu bölgesine yapan Orgeneral Başbuğ'un, medya temsilcileri ile buluşmasında terörle mücadelede atılacak yeni adımlar konusunda bilgiler vermesi bekleniyor. Toplantıya ayrıca bugüne kadar "yasaklılar listesi"nde olan ve akreditasyon verilmeyen bazı gazetelerin temsilcileri de davet edildi.


(ANKA)
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri