Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Üniversitesi Çalkalanıyor

17 Haziran 2008 / 08:42
Gazi Üniversitesi 2004 yılında bir bankadan alınan promosyonun Kayıp olduğuyla çalkalanıyor
Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ergün Kasap, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kadri Yamaç'ın, bir bankadan alınan 3 trilyon TL'lik promosyonun ne şekilde harcandığı ile ilgili, Üniversite Yönetim Kurulu kararı ile çelişen açıklamalarda bulunduğunu savundu.

Yamaç'ın, 11 Haziran 2008 tarihinde öğretim üyelerine gönderdiği bilgilendirme mesajında, sözkonusu promosyonun 2 trilyonluk bölümünün Çukurambar'daki 135 bin 585 metrekarelik arazinin alımı için Atatürk Orman Çiftliği'ne (AOÇ), 1 trilyonluk kısmının ise Vakfa bağışlandığının açıklandığına dikkat çeken Kasap, adı geçen arazinin alımı ile ilgili 8 Ekim 2004 tarihli Gazi Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı bulunduğunu vurguladı.

Söz konusu yönetim kurulu kararına göre, 4.6 trilyonluk arsa bedelinin 3.6 trilyonunun Döner Sermaye İşletmesi Kaynaklarından, 1 trilyonluk kısmının ise banka promosyonuyla karşılanacağının hükme bağlandığını kaydeden Kasap, "Bilgilendirme mesajında promosyondan AOÇ'ye ödenen paranın 2 trilyon olduğu söyleniyor ancak Yönetim Kurulu Kararı'nda bu oran 1 trilyon olarak belirtilmiş. Arada bir trilyon fark var" diye konuştu.

Kasap, sözkonusu promosyonun ne şekide harcandığı ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri