Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'ye İki Gemi Daha

01.06.2010 16:53
Gazze'ye yardım götüren gemilerin organizatörü Özgür Gazze Hareketi, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırının ardından bölgeye iki gemi daha gönderiyor.

Özgür Gazze Hareketi yetkilisi Greta Berlin, örgütün Kıbrıs'taki bürosundan yaptığı açıkalamada, Gazze'ye yardım götürmek üzere yola çıkan bir yük gemisinin şu an İtalya açıklarında bulunduğunu, 36 kişi taşıyan başka bir geminin de bu gemiye katılmasının beklendiğini söyledi.

İki geminin bu hafta sonunda veya gelecek hafta başında bölgeye ulaşacağını belirten Berlin, "Bu inisiyatif durmayacak. Biz İsrail'in sonunda sağduyuya kavuşacağını düşünüyoruz. Gazze'ye uyguladıkları ablukayı kaldırmak zorunda kalacaklar ve bunu başarmanın yollarından biri de gemileri göndermeye devam etmektir" dedi.

Gazze'ye yardım filosunda yer alan ancak geciktiği için Kıbrıs açıklarında diğer gemilere katılamayan Rachel Corrie adlı İrlanda gemisi Gazze'ye doğru ilerliyor. Siyonist İsrail ise gemiyi diğerleri gibi durdurmaya hazırlanıyor.

 

Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri