Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GAZZE için 4 şart

06 Ocak 2009 / 12:13
Başbakan Erdoğan partisinin AK Parti Meclis Grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, Gazze ile ilgili 4 şartını sıraladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin AK Parti Meclis Grup toplantısında konuşuyor.

Gazze'de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Süreç 27 Ağustos'tan önce başladı. Hamas ateşkese uydu ancak İsrail ambargoyu kaldırmadı. Türkiye hzirandan beri bölgeyer insani yardım gönderiyor. Gönderdiğimiz anda insanı yardım Gazze'ye ulaşmıyordu. kah 10 gün kah 5 gün bekletilerek Gazze'ye ulaştırılabildi.

Erdoğan, bu ses düzenin de bir sıkıntı var diyerek salondaki görevliyi uyardı.

Saldırıların durması için diplomatik çaba içindeyiz. Bunun için Ortadoğu'ya bir dizi ziyarettte bulundum. Batıya yönelik yoğun bir telefon diplomasimiz de devam etti. Ortaya bir irade koymaya çalışıyoruz. Bekle gör politikası içinde ve olayları tribünden izleme durumumuz yok. BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği bize yeni sorumluluklar yüklemektedir.

İsrail Gazze'deki saldırıları derhal durdurulmalı. Taraftar ateşkes sağlamalı. Ambargolar kaldırılmalı. Taraflar arasında ortak bir dil ve anlayış sağlanmalı...
Taraflar arasında diyalog gelişmeli..

Bu işin siyasi istismarı olmaz. Ülkemde hala bu işten oy devşirmeye çalışanlar var. Bunlar önce geçmişlerine baksın. Filistin için MHP ne yaptı. Sizin döneminizde İsrail ile ilişkileri niye kesmediniz. Biz bakkal dükkanı idare etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ni idare ediyoruz.

Nerede hangi adımı atılacaksa onu atıyoruz. Gün birbirimize atıp tutma değil birlik günüdür. Biz elimnizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bize aklı selim içinde söyleyecekleri varsa söylesinler. O adımlşarı biz atarız. Bizim siyasi hesaplarımız yok. Ortada bir zulüm var. Biz zalimlerin yanında asla duramayız.

Kaynak:
Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri