Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze için kapı kapı dolaşıyorlar

11 Ocak 2009 / 17:19
Adana'da, İsrail'in saldırısında yaralanan Filistinli çocukların televizyondaki görüntülerinden çok etkilenen 2 kız öğrenci, esnafları tek tek gezerek yardım topluyor.
Perihan Üçgül Lisesi 11. C sınıfı öğrencileri Büşra Boynueğri ve Rana Serindağ, bir haftadır Filistinli çocuklara yardım etmek için okullarından kalan zamanlarında ellerinde kumbaralarıyla dükkan dükkan gezerek para topluyor.

Şu ana kadar 1000 TL toplayan öğrenciler, bu yardımlarını Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla Filistin'e gönderecek.

Öğrencilerden Büşra Boynueğri, televizyondan İsrail'in saldırısı sonucu akranlarının yaralandığını görünce yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, "Önce kendi harçlıklarımızı ortaya koyduk. Ancak çok az bir miktar oldu. Bizde kampanyayı biraz daha genişleterek arkadaşımla birlikte esnafları gezmeye karar verdik. İnsanlar gönüllerinden geçen miktarı Kimse Yok mu Derneği'nden aldığımız kilitli kumbaraya atıyor. Bir hafta daha yardım toplayacağız. Ne kadar bulabilirsek orada zulme uğrayan kardeşlerimize göndereceğiz." dedi.

Rana Serindağ ise, esnafın kendilerini çok iyi karşıladığını ve genelde boş göndermediğini ifade ederek, "Filistin'de bombaların altında yaralanan kardeşlerimiz için kampanyamız devam ediyor. Akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan, komşularımızdan, esnaflardan yardım topluyoruz. Hedefimiz daha fazla para toplamak." diye konuştu.

Toptancılar sitesinde öğrencilerin kapısını çaldığı esnaflardan Muzaffer Boynueğri de kızları takdir ettiğini ifade ederek, Gazze'de yapılan katliamı kınadığını söyledi.

Herkesi Filistin'e yönelik yapılan yardım kampanyalarına katılmaya davet eden Boynueğri, "Öğrencilerimizin bu duyarlılığı bizi çok duygulandırdı. Bizde karınca kararınca kampanyalarına destek olduk. Kendilerini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.


(CİHAN)


Kaynak:
Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri