Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze-İhanet-Yardakçılık

31 Aralık 2008 / 14:02
FutureFastForward yazarlarından Matthias Chang, Gazze’de 5’nci gününe giren İsrail’in “isterik katliamları” için “Mahmut Abbas ve yardakçılarını” ihanetle suçladı.
FİLİSTİN DAVASININ HAİNLERİ

Matthias Chang

Yıllardır belki bir gün Filistin halkını bir araya getirirler ve Siyonist İsrail’i mağlup ederler diye Filistin Yönetimi’nin eleştirmekten imtina ettim.

Son birkaç senedir Filistin özgürlük davası, Filistin Erk’inin sözüm-ona başkanı ve Siyonist Anglo-Amerikan yardakçısı Mahmut Abbas tarafından nasıl satıldığına şahit oldu. Geçmişte de ihanetler yok değildi ancak hiç biri, özellikle bu yardakçınınki kadar, utanç verici ve aleni olmamıştı.

Bu adam tüm Filistin ulusunun destansı çabalarına ihanet etmiştir. Cani efendileri Ariel Sharon, Ehud Barack vb ile birlikte Gazze ve Batı Şeria’daki isterik katliamları için Savaş Suçları Mahkemesi önüne çıkarılmalıdır.

Son Filistin Genel Seçimleri’nde Gazze halkının ekserisi Hamas hükümetini desteklemiş ve yozlaşmış Fetih hükümetini devirmiştir. İnsanların seçimlerini yargılamak üzerimize vazife değil. Onlar seçimlerini yaptı ve dünya da bu seçime saygı göstermeli. Bu Gazze’nin insanlarının isteği.

Hamas hükümetinin zaferinden beri, Fetih yönetimi Siyonist ve Arap liderlerle işbirliği yaparak Gazze halkının isteği ve Hamas hükümetinin altına oymaya çalışmaktadır.

Mahmut Abbas’la entrika içine giren Arap rejimlerinin hıyaneti, eninde sonunda Orta Doğu’nun halklarının kendi yozlaşmış hakimiyetlerine karşı yapacakları silahlı ayaklanma korkusunun bir yansımasıdır.

Bu korku Hizbullah yönetimindeki Lübnan’ın İsrail’in büyük planına 2’nci Lübnan Savaşı’nda indirmiş olduğu ağır darbeden sonra iyice artmıştır. Panik ve güvensizlik korkusuyla dolaplar çevirerek, Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakının Filistin halkının ulusal özgürlük çabasını yok etmesine göz yummuşlardır.

Sözüm ona İslami uluslar gerçek niyetlerini gizleme amacıyla asla Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakına karşı cihat çağrısı yapamamışlardır. Yaptıkları sadece rüşvet-i kelamdır. Suudi rejimi ve Terörle Savaş tarafından finanse edilen CIA yapımı El-Kaide sadece, Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakıyla entrika içerisindeki yozlaşmış Arap rejimlerinin idaresini uzatmak için bir örtbastır.

Filistin Özgürlük Hareketi’nin stratejik hatası, silahlı direnişin bırakılmasına karşı görünüşte verilen “hükümet etme yetkisi” ve statülerinin sömürgeci güçler tarafından tanınması Siyonist Anglo Amerikan savaş ittifakıyla anlaşmış olmasıdır.

O zamandan beri Filistin halkı yakınlardaki ve Orta Doğu’da çıkarları olan ülkelerin yardımlarıyla yaşamaktadır. Silahlı direniş çökmüştür ve her ne kadar iki İntifada olsa da, bu ikisi de stratejik amaçlardan yoksun sadece taktiksel direnişlerdir. Bunlar daha çok açık askeri ve siyasi amaçları olan koordineli stratejik direnişten çok umutsuzluğun ve tükenmişliğin ifadeleridir.

Aslında siyasi amaçlardan da yoksunlar. Liderlik, Siyonist İsrail’den kendi bağımsızlığını ilan etmeye bile korkuyor! Eğer bağımsız bir devletin hükümeti olmayacaksa “hükümet”e sahip olmanın faydası nedir ki?

Binlerce genç kahraman savaşçının kurban edilişi, Filistin liderliği tarafından ihanete uğramıştır.

Aç/kapa silahlı direniş İsrail ve yozlaşmış Filistin Erki Liderliği çıkarlarına hizmet etmiş ve etmeyi sürdürmektedir. İlkinde Siyonistler, sözde tehdidi, Filistinlileri bastırmak ve Kutsal Toprağı işgal için daha fazla ABD’den askeri yardım koparmak için kullanmıştır. Filistin Erki için, savaş gerilimi liderlerinin başta kalıp var olan statükoyu korumalarına yaramıştır.

İsrail Hamas hükümetini devirmeyi başardığı takdirde Gazze’ye yeniden girip, kontrolü alabilecekleri yönünde Fetih liderliğinden yapılan açıklama, Mahmut Abbas ve yardakçılarının Gazze’deki Filistinli hemşerilerinin isterik katlindeki suç ortaklığının kanıtıdır.

Her zaman Filistinlilerin, eğer Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakına karşı nihai zafer kazanmak istekleri varsa Vietnam halkının ABD’ye karşı yaptığı yürekli ve destansı kavgadan öğrenecek çok şeyleri olduğunu söylerim.

Filistinliler, davalarına sempatik görünen ülkeler ya da Birleşmiş Milletler tarafından tanınmanın hiçbir anlam ifade etmeyeceğini anlamalıdırlar. Eğer Filistin halkı başka bir ülkeye özenecekse, Küba’dan öteye bakmasınlar. Batılı güçlerin yıllarca süren yaptırımlar bu insanları korkutamadı, evet belki sözüm ona gelişmiş ülkeler gibi lüksleri olmadı fakat bağımsızlıkları ve toprak bütünlüklerini ellerini tuttular ve var olmak için yardımlara muhtaç olmadılar.

Yapılması gereken savaş alanında kesin bir askeri zafer kazanmak ve tek bir Filistin devleti kurmaktır. Böylesi bir devlet meşruiyeti kendisinden alacaktır. Bu meşruiyet sadece faşist işgal ve saldırıdan bağımsızlık ve kendi kaderini tayin etme kavgasına dayalıdır.

Filistin halkı çıkarcı ve yozlaşmış Arap devletleri ve sözüm ona İslami devletlere sırtını dönmeli ve her tür finansal yardımlarını reddetmelidirler. Bunun nedeni direndiğiniz Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakının dolaylı olarak bu yozlaşmış Arap ve İslami rejimlerin hakimiyetlerini uzatmasıdır.

Filistin halkının kavgası sadece İslam’a inanan Filistinlilerin kavgası değildir. Diğer inançlara sahip Filistinliler de bu destansı kavgaya dahildir. Bu kavga her inanç, ırk ve kültürün ötesindedir. Filistinler kendilerini belirli bir dinle özdeşleştirme tuzağına düşmemelidirler. Filistin davası özgürlük, bağımsızlık ve hakları olan topraklarıyla evleri için şerefli bir kavgadır. Yozlaşmış Arap rejimleri ve sözüm ona İslami devletler kavganızı İslam için gasp etmesin.

Bu uluslar Terörle Savaş başlatması için Siyonist Anglo-Amerikan savaş ittifakına neden sağlamak için Müslüman aşırı uçları finanse ettiler. Üç kağıtçılıkla, kavganızı “terörizm” ve destansı direnişiniz ordunuzu da “terörist” olarak nitelemeyi başardılar.

Bu Filistin halkına karşı sürdürülen en şeytani propagandadır. Özgürlük kavgası için “İslami etiket”ten kurtulun çünkü saygınlık ve özgürlük belirli bir dine özgü bir şey değildir. Vietnamlılara bakın. Ekseri Budist olmasına rağmen kavgalarını Budizm ve Amerikan Emperyalizmi arasına sıkıştırmadılar. Sömürgeci baskıdan ulusal özgürlüğü kazanma kavgasıydı.

Adalet ve doğruluk Filistinlilerin en güçlü müttefikleridir. Yozlaşma enfeksiyonuna ve Arap rejimleriyle sözüm ona İslami Ulusların, Siyonist Anglo-Amerikan savaş müttefiklerine köleliğine direnin.

Yardımlar olmadan hayatta kalmak kolay değildir. Kavga ilk başlarda iki kat daha zor olacak fakat bir kez Filistin halkı doğru stratejiye odaklandığında, zafer kaçınılmazdır.

Araplar ve sözüm ona İslami Ulusların hepsi sizin kavganıza ihanet etmiştir. Onların simgesel yardımlarını ve destek sözlerini gerçek sanmayın. Bu rejimlerin kendi çıkarları vardır ve sıklıkla sizin destansı kavganızı kendi siyasi niyetleri için kullanırlar.

Neden basittir.

Bu rejimler vatandaşları tarafından lanetlenmeyecek olsalar sizin kavganıza destek veriyormuş gibi görünmezler. Öte yandan, bu ödlekler ve riyakarlar eğer sizin destansı kavganız başarıya ulaşır diye korkarlar zira kendi vatandaşları da adalet için silahlı kavgaya kalkar ve ülkelerindeki yozlaşma ve feodal kültürden kurtulmak isterler.

Bu şartlarda, Filistinlilerin hayatlarını bu yozlaşmış rejimlerin ellerine bırakmaması gerekir. Cihat çağrılarına kanmayın. Bu tür çağrıları yapmak kolaydır fakat son 50 sene içerisindeki hareketlerine bakın. Hangi Arap ya da İslami ulus sizin kavganız için sözüm ona ordusunu gönderdi?

İsrail’e karşı 1967 ve 1973’de yapılan savaşlar Filistin’e özgürlük için değil, kendi hayatta kalmaları ve şeytanın vücut bulmuş halleri olan ABD ve İngiltere Başbakanları’yla sinsi pazarlıkları içindi.

Filistin ve Filistinliler, yozlaşmış Arap ve İslam Ulusları ve jeopolitik satranç tahtasında sadece piyon olan petrol zenginlerine sulanan Batı ulusları arasında “pazarlık araçları” yapıldı.

Siyonist Anglo-Amerikan işgali ve baskısı altında köle bir hayat yaşamaktansa şerefle ölmek yeğdir.

Başarmak ve tam bir zafer için tek bir yol vardır.

ÖZ GÜVEN VE EN BÜYÜK İNANÇ KENDİ GÜÇ VE DİRENCİNİZDEDİR.

YOL AÇIKTIR. TAM BİR ZAFER İÇİN HALKLARIN SAVAŞINI SÜRDÜRMEK.

Kaynak:
Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri