Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saldırı mitingle protesto edilecek

01.06.2010 16:52
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, İsrail'i protesto amacıyla 5 Haziran'da Çağlayan Meydanı'nda miting düzenleyecek.

Partinin İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, yazılı açıklamasında, İsrail'in saldırılarına karşı daha gür bir sesle tepki göstermek için 5 Haziran cumartesi saat 17.00'de Çağlayan Meydanı'nda büyük bir miting yapma kararı aldıklarını bildirdi.

İsrail'in, uluslararası hukuku, insan hak ve hürriyetlerini hiçe sayan pervasız tutumunun dünya kamuoyunca bilinen bir gerçek olduğunu ifade eden Erdoğan, ''İçinde çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu sivil bir gemiye saldırarak masum insanları öldürmesi bunun son örneğidir. İsrail'e karşı sadece Türkiye'de değil, dünya kamuoyunda büyük tepki oluşmuştur'' dedi.

Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bu mitingi biz düzenlememize rağmen bir siyasi parti mitingi değil, onlarca sivil toplum kuruluşunun da destek vereceği zulme karşı olan herkesin mitingidir. Bu maksatla sadece İstanbulluları değil, İsrail'in saldırganlığına 'dur' demek isteyen her görüşten ve kesimden insanımızı Çağlayan'a bekliyoruz.''

AA

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri