Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze katliamı yarın protesto edilecek

02 Ocak 2009 / 19:50
İsrail'in Gazze'deki katliamı, yarın Sivil Toplum Kuruluşlarca protesto edilecek.
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'de düzenlediği katliam, öeşitli Sivil Toplum Örgütleri tarafından düzenlenecek olan gösteri ile protesto edilecek.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşları da İsrail'e karşı tek yürek tek bilek olmak için Cuma Namazı'nın ardından İstanbul Beyazıt Meydanı'nda yapılacak olan eylemede bir araya geleceklerini duyurdu.

Cumartesi ve Pazar Eylem günlüğü

Gazze'de devam eden katliama karşı yurdun her tarafından eylem çağrıları gelmeye devam ediyor. Yarın İstanbul'da Filistin dostlarının diğer şehirlerdeki eylem programlarını bu haber metninden takip edebilirsiniz.
3 OCAK CUMARTESİ

İSTANBUL

Seşitli Sivil Toplum Kuruluşların oluşturduğu Filistin Dostları, 3 Ocak Cumartesi günü duyarlı herkesi Levent'teki İsrail başkonsolosluğu önüne çağırdı.

İsrail'in devam eden Gazze katliamını protesto etmek üzere toplanacak olan Filistin Dostları, eylemde basın açıklaması yaparak Meclis'ten ve Hükümet'ten İsrail ile ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulunacak.

AKDER, ASDER, BARIS MECLISI, BAYRAMPASA YESILCAMII ILME HIZMET VAKFI, DAYANISMA VAFKI, DÜNYA DILLERI VAFKI, DOGU TÜRKISTAN MAARIF VE DAYANISMA DERNEGI, ECZADER, EMINÖNÜ IS ADAMLARI DERNEGI, FIDDER FILISTIN DAYANISMA DERNEGI, FRINCILAR DERNEGI, GÖNÜL KUSAGI DERNEGI, GÜNGÖREN YESILAY DERNEGI, HAKYOL DERNEGI, IHD INSAN HAKLARI DERNEGI, IHH INSAN HAK VE HÜRRIYETLERI VAKFI, INSAN VAKFI, ISEGEV (ISTANBUL EGITIM VE GENCLIGE HIZMET VAKFI), ISTANBUL MALI MÜSAVIRLER VE MUHASEBECILER DERNEGI, ISTANBUL KASAPLAR ODASI, KOBIDER, MAZLUMDER, ÖNDER (IMAM HATIP LISELERI MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEGI), ÖZGÜRDER, SADE YASAM GRUBU, SIYASAL VAKFI, SOSYAL DOKU DERNEGI, TÜKETICILER BIRLIGI, TÜM HUKUKCULAR BIRLIGI, TÜRKIYE GÖNÜLLÜ TESEKKÜLLER VAKFITarih : 03.01.2009

Saat: 11:00

Yer: İsrail başkonsolosluğu önü levent İstanbul

Basın toplantısının ardından Levent-1. Boğaziçi Köprüsü-Altunizade- 1. Boğaziçi Köprüsü güzergâhında araç konvoyu oluşturulacaktır.

İrtibat :(212)5679744 -(541)8233400- (532)7687344


ANKARA

Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından 3 Ocak Cumartesi günü herkesi Gazze Halkıyla Dayanışma Mitingi'ne çağırıyor. Platformdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ankara Filistin Dayanışma Platformu olarak insanlık onurunu yüreklerinde taşıyan erdemli, duyarlı, insaf sahibi bütün halkımızı bu insanlık dışı vahşete sessiz kalmamaya çağırıyoruz. 03.01.2009 Cumartesi günü saat 12.00'de Kocatepe Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılmaya ve ardından da saat 13.00'te Abdi İpekçi Parkı'nda Yazar Abdurrahman Dilipak'ın konuşmacı olarak katılacağı GAZZE HALKIYLA DAYANIŞMA MİTİNGİ'ne davet ediyoruz."

SAKARYA

Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) 3 Ocak Cumartesi günü saat 13:00'te Kent Meydanı'nda Gazze katliamını protesto etmek için bir miting gerçekleştirecek. Başörtüsü eyleminden sonra miting alanına yürünecek.

4 OCAK PAZAR

DİYARBAKIR

Diyarbakır Gazze Girişimi tarafından Filistinli kardeşlerimize destek amacıyla düzenlenecek olan ve Abdurrahman Dilipak, Bülent Yıldırım ve Mahmut Kılınç'ın konuşacağı miting 4 Ocak 2009 Pazar günü saat 12.00'de Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılacak!

İSTANBUL ÇAĞLAYAN

Saadet Partisi'nin çağrısı ve 60'a yakın STK'nın desteğiyle 4 Ocak Pazar günü Çağlayan Meydanı'nda Filistin'le Dayanışma Mitingi gerçekleştirilecek. Miting 12:00 - 16:00 arası yapılacak.

ANTALYA

Akdeniz Dayanışma Platformu (ADAP) tarafından Filistinli kardeşlerimize destek amacıyla düzenlenecek olan eylem 4 Ocak Pazar günü saat 13:30'da Kışlahan Çarşısı Havuz Başı'nda yapılacak.

BURSA'da FİLİSTİN'LE DAYANIŞMA GECESİ

Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 4 Ocak Pazar günü Barış Manço Kültür Merkezi'nde saat 17:30'da Filistin'le Dayanışma Gecesi tertip ediyor. Abdurrahman Dilipak'ın ve Filistinli bir misafirin konuşacağı gecede İHH'nın Gazze gözlem ve çalışmaları da aktarılacak. Gecede Özgür-Der Çocuk Kulübü skeç gösterisi yapacak ve bir sinevizyon gösterimi yapılacak. Gece, Grup Yürüyüş konseriyle sona erecek.

Bu haber toplam 5250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri