Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bazı Yaralılıların İsimleri

31.05.2010 19:28
Siyonist İsrail vahşetinde şehitlerimiz hakkında bilgi verilmezken yaralanan bazı Türk vatandaşlarının isimleri belli oldu:

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Vekili Yavuz Dede, İsrail askerleri tarafından saldırıya maruz kalan insani yardım gemisinde yaralanan 15 kişinin ismini açıkladı.

Yaralıların isimleri şöyle: "İmdat Avli, Mustafa Batıran, Rebeha Gümrükçü, Cevdet Ökenek, Erkan Baycıdam, Muhyiddin Yıldırım, Osman Çalık, Suat Koşmaz, Şahin İbrahim Güleryüz, Şükrü Peker, Mehmet Murat Yıldırım, Canip Tunç,

Saadettin Furkan, M. Ali (Soy ismi belli değil), Tuna Yücel"

Dede, yaptığı açıklamada, son alınan bilgilere göre, gemide bulunan Türk gazetecilerin sınır dışı edileceğini ve Türkiye'ye gönderileceğini belirtti.

İHH Genel Merkezi'nde saldırı ile ilgili son gelişmeler değerlendirildi. İHH Başkan Vekili'nin düzenlediği basın toplantısında, gemilere İsrail tarafından silah konulması gibi bir durumun olabileceğini ve böyle bir hadiseden endişe duyduklarını dile getirdi.

Gemilerin amacının, sadece insani yardım olduğuna dikkat çeken Dede, "Dertleri sadece insani yardım götürmek olan insanları katleden terör devletinden, her türlü ahlaki zaafiyeti ve kalleşliği beklemekteyiz. İsrail kaynakları tarafından yapılan açıklamada 39 Türk gazetecinin sınır dışı edilerek Türkiye'ye gönderileceği bildirildi. Söz konusu arkadaşlarımızla ilgili hava alanında bir karşılama töreni düzenlenerek, Levent'teki İsrail konsolosluğu önünde ortak bir açıklama yapılacaktır. Levent'teki nöbetimiz de arkadaşlarımız serbest bırakılıp, şehitlerimizin naaşları teslim edilinceye kadar devam edecektir.

Başbakanımızın da belirttiği gibi, İsrail'in uyguladığı, insanlık dışı bir devlet terörüdür. Gemilerimize yönelik saldırı bir defa daha ortaya koydu ki İsrail bölgede barış istemiyor. Aksine kandan beslenmeye devam etmek için elinden gelen her türlü mücadeleyi sürdürüyor. İsrail kan için ne kadar kararlıysa biz de Filistin'in özgürlüğü için ondan daha şiddetli bir şekilde kararlıyız. Gelişmelerle ilgili gün içerisinde sürekli sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu. Yavuz Dede, konuşmasında, gemideki bazı yaralıların isimlerini de açıkladı.

İNSANİ YARDIM GEMİSİNDEKİ YARALILAR

İmdat Avli

Mustafa Batıran

Rebeha Gümrükçü

Cevdet Ökenek

Erkan Baycıdam

Muhyiddin Yıldırım

Osman Çalık

Suat Koşmaz

Şahin İbrahim Güleryüz

Şükrü Peker

Mehmet Murat Yıldırım

Canip Tunç

Saadettin Furkan

M. Ali (Soy ismi belli değil)

Tuna Yücel

CİHAN

***

Gemilerde bulunan bir yaşından seksen yaşına kadar farklı yaş gruplarının bulunduğu 600 aktivistler hakkında ayrıntılı bilgili alınamıyor. İHH  ve MAZLUMDER Başkanlarının da tutuklanarak siyonist hapishanelerine koyulduğu öne sürüldü. HABERNAME


 

Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri