Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'de feci son yaklaşıyor: 460 Filistinli çocuk ölüme terkedildi

26 Kasım 2008 / 17:39
Filistin Sağlık Bakanlığı yüzlerce hastanın, özellikle de çocukların tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölümle pençeleştiğini duyurdu.
Abdullah Osmanoğlu/ Kahire

Ambargonun aylardır devam eden fecaatine, son 22 gündür kapıların tamamen kapanmasıyla başlayan sefalet de eklenince, Gazze'de hayat-ölüm çizgisi iyice birbirine yaklaştı. Eski dönemlerdeki gibi halk yaklaşmakta olan kış için odun toplamaya başlarken, hastanelerde tıbbi malzeme ve ilaç sıkıntısı çeken çocuklar, ölüme terkedilmiş durumda.

Birleşmiş Milletler Ortadoğu Mültecilerine Yardım Ajansı UNRWA, depolarındaki bütün insani ihtiyaç malzemelerinin bitmeye yüz tutması sonrası, dünyaya karşı son bir çığlık daha attı ve 'Yardım' dedi.

Filistin Sağlık Bakanlığı ise yüzlerce hastanın, özellikle de çocukların tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölümle pençeleştiğini duyurdu. Bakanlık, şu anda ölmüle pençeleşen çocukların sayısını 460 olarak açıkladı.

Çoğu suni teneffüsle hayatını idame ettirmek zorunda olan toplam 460 çocuk, Gazze'de elektrik kesintisi ve biten ilaçlar yüzünden ciddi solumun problemleri yaşıyor. 460 çocuk ölüme terk edilmiş durumda.


Dünya Bülteni
Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri