Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'deki katliamda son rakamlar

19 Ocak 2009 / 18:52
İsrail ordusunun Perşembe'ye kadar Gazze'den tamamen çekileceği belirtilirken bombalanan yerlerden cesetler çıkmaya devam ediyor
Filistinli sağlık yetkilileri ölü sayısının 1300'ü geçtiğini, yaralı sayısının ise 2 bin 600 civarında olduğunu kaydetti. Tarafların ateşkes ilan etmesiyle birlikte enkazların altından cesetler çıkarılmaya devam ediliyor. Ölenlerin en az 700'ünün masum siviller olduğu ifade ediliyor.

Hamas ve diğer silahlı gruplar, 112 militan ile 180 polisin öldüğünü aktarıyor. İsrailli kaynaklar ise, kendi taraflarında 3'ü sivil 13 kişinin öldüğünü belirtiyor.

Filistin İstatistik Merkez Bürosu, İsrail bombardımanı nedeniyle Gazze Şeridi'nin yeniden inşa çalışmalarının en az 1.9 milyar dolara mal olacağını kaydetti.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, 1.5 milyon insanın yaşadığı Gazze Şeridi'nin yeniden inşa çalışmaları için 1 milyar dolar bağışladığını duyurdu.

Hamaslı bir kaynak, İsrail saldırıları sonucu Gazze Şeridi'nde 5 bin evin, 16 hükümet binasının ve 20 caminin yerle bir edildiğini, 20 bin evin hasar aldığını kaydetti. İsrail, Hamas militanlarının ateş açmak için camileri kullandığını iddia ediyordu.


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri