Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'den Dakika Dakika Haberler

07 Ocak 2009 / 09:46
İsrail ordusunun Gazze'ye başlattığı kara harekatı sürüyor.
27 Aralık'ta başlayan İsrail'in saldırılarında şimdiye kadar yaklaşık 660 Filistinli şehid oldu, 3 binden fazla kişi de yaralandı.

Ölümün kol gezdiği Gazze'de sivil kayıpların sayısı her saat artarken, halk temiz içme suyu olanaklarından tamamen mahrum. Kelimenin tam anlamıyla Gazze'de büyük bir insani kriz yaşanıyor.

İsrail'in 18 aydır uyguladığı ambargoyla zayıflattığı Gazze Şeridi'nde ayrıca elektrik kaynaklarının çökme tehdidinde olduğu, yaklaşık yarım milyon kişinin temiz içme suyuna ulaşamadığı ve hastalık riski bulunduğu gelen haberler arasında.

Sizlere İsrail katliamının başladığı günden itibaren bölgeden tüm bu haberleri en hızlı ve doğru şekilde aktaran TIMETURK, artık Gazze'de gün içerisinde yaşanan tüm gelişmeleri an be an sizlere canlı olarak aktaracak.

İşte dakika dakika Gazze'de yaşananlar...

08:34 Gazze Şeridi'nde birçok yer bombalanıyor.

08:50 Direniş grupları yaptıkları ortak açıklamada düşmana karşı direnmeye devam ettiklerini açıkladı.

09:18 Hamas, düşmanın hasarı artıyor. Hedeflerine ulaşmakta başarısız oldular. Yakında hezimetlerini ilan edecekler.

09:24 İsrail işgal güçleri Han Yunus'tan çekildi.

09:33 Gazze Şeridi’nin güney doğusunda özellikle ez-Zeytune ve eş-Şucaiye mahallelerinde İsrail ordusu ile Filistinli direnişçiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İsrail savaş uçakları tank ve zırhlı araçlarla bu bölgelere saldıran askerlere havadan bombardımanı ile destek veriyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri