Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'ye 1 milyon ton bomba atıldı

19 Ocak 2009 / 22:03
İHH Başkanı Yıldırım, İsrail'in Gazze'ye tam bir milyon ton bomba attığını açıkladı.Türkiye'deki belediyeler ve TOKİ'yi göreve çağırdı.
Dünya'nın gözleri önünde işgal ettiği Gazze'ye bomba yağdıran İsrail'in yol açtığı tahribatın boyutları yavaş yavaş netleşmeye başladı.

İHH Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in üç hafta içerisinde Gezze'ye bir milyon ton bomba yapdırdığını açıkladı. Müslümanlar için Mesci-i Aksa'nın önemine değinen Bülent Yıldırım, İsrail'in saldırılar sırasında hiçbir şeyi dinlemeden vahşice katliamlar yaptığını kaydetti.

TV Net'te canlı bağlantıda konuşan Bülent Yıldırım, Gazze'de hiç bir şeyin kullanılır olmadığını söyledi. Bir süre daha Gazze'de bekleyeceklerini kaydeden Yıldırım, normal şirketlerin Gazze'yi onarmasının mümkün olmadığını belirterek Türkiye'deki belediyeler ve TOKİ'yi göreve çağırdı.

Gazze'nin yeniden inşası için hazırlayacakları projeyi TOKİ'ye sunacaklarını belirten Bülent Yıldırım, yetim kalan çocuklar için yetimhanelere ihtiyaç olduğunu kaydederek, "İsrail'in ne yapacağı belli olmaz. Bakarsın yarın tekrar saldırabilir. Eğer İsrail yeniden saldırmaya kalkarsa o zaman sonuna kadar burada bekleyeceğim" şeklinde konuştu.

MAZLUMDER İstanbul Şubesi Başkanı Ayhan Küçük ise, İsrail'in bu katliamın hesabını mutlaka vereceğini söyledi.

Dünya Bülteni
Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri