Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GE teknoloji merkezi açıyor

25.06.2009 13:07
15 farklı ülkeden 400 mühendisin çalışacağı merkezde, geleceğin enerji ve çevre sorunlarına çözümler aranacak
GE Energy, Fransa'nın Belfort şehrinde yeni bir teknoloji merkezi açıyor.

GE Energy'den yapılan açıklamada, GE Energy ve Sempat'ın (Société patrimoniale du Territoire de Belfort) ortak yatırımı olan teknoloji merkezinin yaklaşık 25 milyon avroya malolacağı, 12 bin metre kare alana kurulan merkezin eylül 2009'da faaliyete geçeceği belirtildi.

Açıklamada, 15 farklı ülkeden 400 mühendisin çalışacağı merkezde, geleceğin enerji ve çevre sorunlarına çözümler üretmesinin planlandığı bildirildi.

GE Yönetim Kurulu Üyesi ve GE Energy Batı Avrupa ve Kuzey Afrika Başkanı Ricardo Cordoba, konuya ilişkin değerlendirmesinde, GE Energy'nin, mevcut ekonomik krize rağmen, inovasyona yatırım yapmaya devam ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Yeni teknoloji merkezimizi tüm dünyada talebin artışı, iklim değişiklerinin etkileri ve enerji üretim maliyetlerinin düşürülmesi gibi enerji ve çevreyle ilgili sorunlar tartışılıyorken açıyoruz.

Gelecek, en gelişmiş, en verimli ve daha temiz teknolojilerin geliştirilmesinde yatmaktadır ve bu da yeni merkezimizin amaçlarından biridir.''

Yeni teknoloji merkezinin açılışının GE Energy'nin heavy duty gaz türbinlerinin üretiminin gerçekleştiği küresel uzmanlık merkezi olan Belfort'un rolünü artıracağı belirtildi.

SEMPAT'ın desteğiyle inşa edilen yeni teknoloji merkezinin, GE Energy'nin tüm dünyadaki müşteri projelerinin yönetimine ve mevcut gaz türbini teknolojileri konusundaki Ar-Ge çalışmalarına tahsis edileceği ifade edildi.
Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri