Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç ve CHP'den Gül'e protesto!

01 Ekim 2008 / 20:46
Kamer Genç, Meclis yasama yılının açılış konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Gül'ü bağırarak protesto ederken, CHP'liler ayağa kalkmadı. İşte o anlar:
Meclis'te kameraları her gördüğü yerde basın açıklaması yapan ve Genel Kurul salonun provokatif konuşmaları ile ön plana çıkan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Cumhurbaşkanı Gül kürsüye gelince, oturduğu sıradan bağırarak Gül'ü protesto etti...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül TBMM'nin 23. Dönem 3. Yasama Yılı'nın açılışında, protestolara maruz kaldı. Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gülprotesto eden sözler sarf etti. CHP'liler de Gül Genel Kurul salonu geldiğinde ayağa kalkmadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'da Yeni Yasama Yılı'nın açılış konuşmasını yapmak üzere Genel Kurul salonunda, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in protestosu ile karşılaştı.

TOPTAN UYARDI
Meclis Başkanı Köksal Toptan'ın daveti ile Genel Kurul salonuna giren Gül, kürsüye geçti ve istiklal marşının okunmasından hemen sonra, Kamer Genç, "Çankaya Köşkü'nden Atatürk'ün izleri siliniyor. Protesto ediyorum" diye bağırdı.

İstiklal marşının okunmasının hemen ardından Genel Kurul salonunda oturduğu yerden kalkarak "Laik demokratik cumhuriyetin ilkelerine uymayan biri o Köşk'te oturamaz. Orada Atatürk'ün izleri kalmadı. Sizi protesto ediyorum” diyen Genç'in sözleri Genel Kurul salonunda şaşkınlığa neden oldu. Genç'in bu çıkışına karşı bazı AK Parti'li vekiller "otur yerine" diye karşılık verirken, araya Meclis Başkanı Köksal Toptan girdi.

GÜL HİÇ ORALI OLMADI
Toptan'ın "Sayın Genç Lütfen" diye uyarılarına rağmen Kamer genç susmadı. Kamer Genç'le hiç ilgilinmeyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise konuşmasına başlarken, Genç de Genel Kurul salonunu terk etti.

Öte yandan CHP Grubu'nun da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Genel Kurul salonuna girerken ayağa kalkmadığı gözlemlendi.

Haber 7
Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri