Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman Gazetesi Yazarına Sert Tepki!

30.04.2010 00:44
Gençlik Geliyor Mail Grup Kurucusu Ömer Faruk Karaman Zaman Gazetesi Yazarı Ümit Kardaş’ın 27 Nisan tarihili yazısına tepki gösterdi.

Gençlik Geliyor Mail Grup Kurucusu Ömer Faruk Karaman Zaman Gazetesi Yazarı Ümit Kardaş’ın 27 Nisan tarihili yazısına tepki gösterdi.

        Kardaş yazısında Ermeni katliamını inkâr etmenin gereksiz olduğunu Abdülhamit’in de bu katliamları gerçekleştirmek için Hamidiye Alaylarını kurdurduğunu iddia etti. 

        Karaman bu yazı üzerine yaptığı açıklamada şunlara değindi:

 

         “Zaman Gazetesi yazarı Ümit Kardaş’ı bu yazısından dolayı kınıyoruz. Osmanlı’yı ve Abdülhamit’i Ermeni katliamının müsebbibi olarak göstererek hangi amaca hizmet ettiğinin farkında olmayan bu yazı, Sevr ile ülkemize dayatılmak istenen Doğuda bir Ermeni Devleti projesinin adeta bir yansıması gibidir.

          II. Abdülhamit Han tarafından kurdurulan Hamidiye Alayları ülkeye karşı çıkarılan isyanları bastırmak, bir Ermeni Devleti kurulmasını önlemek ve Rusya’nın Doğu Anadoluda’ki emellerine engel olmak için kurulduğu halde bunun aksini iddia ederek Ermeni katliamı için kurulduklarını belirten yazar acaba Ermenilerin o dönemde İngilizler tarafından desteklenerek isyan ettirildiğini ve ülkenin birlik ve beraberliğini zedeleyici faaliyetlere girerek vatan bütünlüğünü tehdit ettiğini  bilmiyor muydu?

         Bu tarzda iddialarda bulunan bir kişinin samimiyetinden de, tarih bilgisinden de şüphe ediyoruz. Ve bu köşe yazısını Gençlik Geliyor Mail Grup olarak kınıyoruz."

Ömer Faruk  KARAMAN - GenclikGeliyor Mail Grup Kurucusu


 

Kaynak:
Bu haber toplam 3292 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri