Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay yasağı kaldırdı

09 Eylül 2008 / 16:02
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ 28 Şubat'tan beri basına karşı uygulanan akreditasyon yasağını kaldırdı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 28 Şubat müdahalesinden beri uygulanan akreditasyon yasağını kaldırdı. 16-17 Eylül'de yapılacak toplantı için Yeni Şafak gazetesine çifte davetiye gitti.

Aktifhaber'in edindiği bilgiye göre Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Org. İlker Başbuğ'un gazetecilerle yapacağı görüşmeye davet edildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, göreve geldikten sonra özellikle iletişim konusunda bir dizi adım atmış, Genelkurmay Başkanlığı'nın iletişim daire başkanlığı kadrosunu albaylıktan tuğgeneralliğe yükseltmişti.

Orgeneral Başbuğ, ikinci adım olarak gazete ve televizyonların temsilcileriyle bir araya geleceği bir toplantı planladı. 16 Eylül'de gazetelerin, 17 Eylül'de de televizyonların Ankara temsilcileri ve genel yayın yönetmenleri Genelkurmay karargahına davet edildi.

Toplantıda, silahlı kuvvetlerin basınla ilişkilerinin daha iyi bir zeminde yürütülmesine dönük konuların değerlendirileceği öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri