Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'ın Sitesi'nde Değişiklik

29 Ağustos 2008 / 10:51
Genelkurmay'ın resmi sitesinde hızlı bir değişiklikle Org. Başbuğ bir gün önceden Genelkurmay Başkanı ilan edildi.
Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın dün Genelkurmay Karargahı'nda düzenlenen törenle Genelkurmay Başkanlığı görevini Orgeneral İlker Başbuğ'a devretmesinin hemen ardından TSK'nın sitesinde de değişiklik yapıldı. Resmi görev süresi yarın yani 30 Ağustos'ta başlayacak olmasına rağmen sitede 25. Genelkurmay Başkanı olan Org. Yaşar Büyükanıt'ın fotoğrafı ve özgeçmişinin bulunduğu kısım değiştirilerek yerine Org. Başbuğ'un fotoğrafı ve özgeçmişi konuldu.

Genelkurmay'ın resmi internet sitesi olan www.tsk.mil.tr'de yapılan bu hızlı değişiklikle Org. Başbuğ bir gün önceden Genelkurmay Başkanı ilan edildi. Sitede Org. Büyükanıt'ın özgeçmişine "30 Ağustos 2008 tarihinde emekliye ayrılmıştır" ibaresi eklenirken, Org. Başbuğ'un özgeçmişinde ise "30 Ağustos 2008 tarihinden geçerli olarak Genelkurmay Başkanlığı görevine atanmıştır" deniliyor ancak bu ibarelerin ayın 29'unda eklenmesi ve yer alması dikkat çekiyor.

30 AĞUSTOS MESAJI BAŞBUĞ'A AİT

Sitede ayrıca görev süresinin yarın (30 Ağustos) dolacak olması nedeniyle 25. Genelkurmay Başkanı olan Org. Yaşar Büyükanıt'ın yayımlaması gereken 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı da "GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ'UN ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ MESAJI" başlığı altında İlker Başbuğ tarafından yayımlandı.


Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri