Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gerçek göründüğü gibi değil.

19 Ocak 2009 / 21:01
İsrail, 65 yıl önceki Nazi (siyonist)soykırımını şimdi Gazze'de uyguluyor. İşte fotoğraflarla Yahudilere uygulanan soykırım ile Filistinlilere uygulanan soykırımın büyük benzerliği...

Nazi ordularının 1943 yılında gerçekleştirdiği Yahudi soykırımını her fırsatta dünya gündemine getiren İsrail, o yıllarda kendilerine uygulanan soykırımın birebir benzerini şimdi Gazze'de uyguluyor. Aslında işin gerçeği ise göründüğü gibi değildi.Siyonistler Yahudi aileleri Filistin'e göçe zorlamak ve iyi bir  göç sebebi elde etmek için Yahudilere  zulüm,öldürme,yıldırma planını ortaya koymuşlardı.

İsrail, Dünyanın tepkisiz kalması nedeniyle vahşette sınır tanımazken, Gazze'den gelen fotoğraflar, tam 65 yıl önce Yahudilere karşı uygulanan soykırımı hatırlatıyor. O yıllarda toplama kamplarında çekilen fotoğraflar ile Yahudilere yapılan işkence ve zulmün fotoğrafları bugün, İsrail'in uyguladığı soykırım ile birebir örtüşüyor.

Fotoğraflara bakıldığında görülen birebir benzerlikler, aklllara 'İsrail, dünyanın yeni nazileri mi' sorusunu getiriyor.

İşte tam 65 yıl önce Adolf Hitler komutasındaki Nazi ordusunun Yahudilere uyguladığı soykırım ve bugün İsrail'in Filistinlilere uyguladığı soykırımın düşündüren benzerliği... Bu benzerlik her iki vahşetin de aynı tezgahın ürünü olduğu düşüncesini akıllara getiriyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 13604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri