Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gitmeden ricası neydi?

06 Ağustos 2008 / 15:20
Sebahattin Önkibar, Org. Büyükanıt'tan gitmeden önce "çok özel bir ricada" bulundu... Bunun bir rica mı, bir kurtarma operasyonu mu olduğuna siz karar verin.
Sebahattin Önkibar, Org. Büyükanıt'ın; Êrgenekon tutuklusu olan iki Orgeneral Tolon ve Eruygur'a "iyi çocuk" demesi için bir yazı kaleme aldı.

Bu yazının kaleme alınmasının sebebi ise "iyi çocuk" dedikten sonra, ikilinin davasının Askeri Mahkeme'ye alınıp beraat etmeleri değilmiş!!!!!..

Sebahattin Önkibar/Yeniçağ

BEKLİYORUZ...

Büyükanıt nasıl veda edecek?

Şimdi gözler Orgeneral Yaşar Büyükanıt Paşa'nın yapacağı veda konuşmasında. Bakalım Büyükanıt Paşa bir yıldır ortaya atılan kimi fısıltılara karşılık verecek mi? En önemlisi AKP ve seyri ile ilgili olarak herhangi bir şey söyleyecek mi?

Yaşar Paşa eğer konuşmaya ya da mesaj vermeye karar verirse dileriz tutuklu olan orgeneraller hakkında da bir söz eder. Öyle ya, aynı Yaşar Paşa, Şemdinli hikayesinde adı geçen Ali Astsubay'a takdire şayan bir şekilde sahip çıkmıştı. Hatırlayın o astsubay 38 yıla mahkûm olmuş ama daha sonra konu askeri yargıya yansıyınca beraat etmişti.. Hayır hayır beklentimiz Yaşar Paşa'nın giderayak Hurşit ve Şener Paşa'ların muhakemesini askeri yargıya aldırması değildir. Bu bizim haddimize de düşmez ama o generallerin en azından Ali Astsubay kadar değer görmesi yani “Tanırım iyidir” denmesine hakları var diye düşünüyoruz...

Eğer buna benzer bir şey söylenmezse, astsubay için “İyi çocuk” diyen bir Genelkurmay Başkanının, kuvvet ve ordu komutanı olan iki orgenerali ve ondan önemlisi, TSK'yı kurumsal olarak imaj bağlamında fevkalade zora sokacaktır haberi olsun.

Kaynak:
Bu haber toplam 812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri