Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Giyilebilir battaniyelere İlgi Yoğun

22 Kasım 2008 / 10:46
Uşak'ta bir firma tarafından üretilen giyilebilir battaniyelerin büyük ilgi gördüğü, özellikle kış ayları soğuk geçen ülkelerden talep geldiği bildirildi.
5 yıldır ürettikleri giyilebilen ve ''televizyon battaniyesi'' adı verilen siparişleri yetiştirmekte güçlük çektiklerini belirterek, üzerinde fermuar ve çıt çıt bulunan giyilebilir battaniyenin çok ilgi gördüğünü söyledi.

İskandinav ülkeleri ve Almanya başta olmak üzere kışı çok soğuk geçiren ülkelerden sipariş aldıklarını anlatan Çelik, Türkiye'nin en büyük battaniye üreticisi firmaları arasında yer aldıklarını kaydetti.

Pamuk ve akrilik ağırlıklı ham maddeden elde ettikleri televizyon battaniyesinin hafif kumaştan üretildiğini ifade eden Çelik, şu bilgileri verdi:


''İnsanların ev içerisinde günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla yapabileceği, üzerinde taşırken kişiye herhangi bir hareket güçlüğü vermemesi için fermuar ve çıtçıtlar ilave edilen bu battaniye, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor ve uzun yıllar kullanılabiliyor. Ev ortamında hiçbir ısınma aracı kullanılmadan dahi kişi bu battaniyeyi giyerek sıcak bir şekilde hayatını sürdürebilir.''

''Günde 6 bin battaniye üretim kapasitesine sahip firmamızda şu an tam kapasite üretim yapıyoruz. Hatta üç aylık üretim kapasitemiz aldığımız siparişler nedeniyle doldu. Şu an yeni siparişlere cevap veremiyoruz'' diyen Çelik, geçtiğimiz yıl Rusya, Gürcistan ve Avrupa ülkeleri arasında yaşanan doğal gaz krizinin talebi etkilediğini ileri sürdü.

İç piyasadan da bu battaniyeye büyük talep beklediklerini kaydeden Çelik, bu battaniyelerin fiyatının normal battaniye fiyatından biraz pahallı olduğunu, ancak yıkanabilir ve uzun ömürlü olmasının büyük avantajı sağladığını anlattı.

Kaynak:
Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri