Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gizli silah satılıyor

12 Aralık 2008 / 20:41
Hitler bilim adamlarına çok gizli bir 'bombardıman silahı'nın tasarlatmıştı. O silahla İngiltere'yi yok edecekti. Şimdi o çizimler satılacak;

Nazi lideri Adolf Hitler'in Alman bilim adamlarına hazırlattığı gizli bir 'bombardıman silahı'nın tasarımları ortaya çıktı.  Hitler o silahla İngiltere'yi yok etmeyi planlıyordu.

60 yılı aşkın bir süredir özel bir koleksiyoncunun arşivinde tutulan 'sessiz dart' adlı hava aracına ait çizimler 13 Aralık'ta Londra'da düzenlenecek bir açık artırmada satışa sunulacak.

Çizimleri inceleyen uzmanlar, Hitler'in İngiltere'ye karşı düzenlenen bombardımanlarda kullanılmak üzere tasarlattığı aracın yüksek irtifada seyreden bir uçaktan bırakılmasının planlandığını belirtiyor.HEDEFE FARK ETMEDEN YANAŞIYOR

Hedefinin üzerine saatte bin 120 kilometre gibi aşırı bir hızla inişe geçen aracın altındaki tahrip gücü yüksek bombayı bırakmasının ardından, kuyruk bölümündeki paraşütü serbest bırakarak büyük bir hızla yükselmek üzere tasarlandığını kaydeden uzmanlar, roket benzeri aracın farkedilmeden hedefine ulaşmasının son derece kolay olacağını söylüyor.

Nazi Almanyası'nın 2. Dünya Savaşı'nın son döneminde müttefil kuvvetlerine karşı üstünlüğü yeniden kazanmak için sıradışı silah tasarımlarına ağırlık verdiği biliniyor.

Alman bilim adamlarının geliştirdiği V1, V2 ve V3 roketlerinin tasarımları, daha sonraki yıllarda ABD ve Rusya tarafından füze teknolojilerinin geliştirilmesinde kullanılmıştı.

Kaynak: Gazeteport

Kaynak:
Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri