Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GLADİO DÜĞMEYE BASTI

10.12.2009 00:19
“Gladio düğmeye bastı. Ciddi bir provokasyonla ile karşı karşıyayız. Amaç ihtilal şartlarını oluşturmak.”

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde, hain pusu sonucu şehit düşen askerler için gözyaşları sel olup akarken, olay ile ilgili akıllara gelen derin sorular cevap bekliyor. TBMM Anayasa Komisyonu Sözcüsü eski AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Bulut da zamanlamaya dikkat çekerek, “Ciddi bir provokasyonla ile karşı karşıyayız. Amaç ihtilal şartlarını oluşturmaktır” dedi.

 

Olayın yaşandığı anda Türkiye’de çok önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Bulut, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “DTP hakkında açılan kapatma davasının esastan görüşülmesi başlıyor. Yine DTP’lilerin ‘açılım bitti’ iddialarına karşılık İçişleri Bakanı basın toplantısı düzenleyerek hükümetin kararlılığını 70 milyon insanın önünde deklare ediyor. Başbakan ABD’de ve birinci gündem maddesi terörle mücadele. Olaydan birkaç gün önce de Türkiye’de ilk defa 3 kuvvet komutanı ifade veriyor ve ETÖ sanığı Ümit Sayın itiraflarda bulunmaya başlıyor. Tüm bunların yaşandığı bir ülkede ansızın atılan hain pusuya ‘tesadüf’ demek akla hayale sığmaz. Milliyetçi duyguların yüksek yaşandığı bölgede 12 yıldır harekete geçmeyen teröristler bugünü mü buldu? Sonra bu tür olaylardan rant elde etmeyi hedefleyen örgütler olayı üstlenmek için birbirleriyle yarışırken şimdi neden kimse hain pusuyu üstlenmedi? Asıl ilginç olan konu ise, ‘irtica eylem planı’nı hazırlamakla suçlanan, iki defa girdiği cezaevinden çıkmayı başaran Albay Dursun Çiçek’in de Reşadiyeli olmasıdır. Bu tür olaylar mutlaka planlı gerçekleştirilir ve çok sayıda mesaj içerir. Tüm parçaları birleştirin, bakın ne çıkacak?”

“GLADİO DÜĞMEYE BASTI”

“Gladio yapılanması yara alan bir ejderha gibi kafasını sağa sola çarpıyor” diyen Bulut, “Gladio hiç beklemediği anda büyük bir direnişle karşılaştı. Direnç yerini operasyonlara bıraktığında da şoka girdi. Çünkü Gladio bu ülkede hep şapkasını alıp gidenlerle karşılaşacağını sanıyordu. Ama ilk defa yanılmıştı. Ardı ardına toplum mühendisliği girişimlerine de milletten karşılığını bulamayan derin yapılanma, ‘kaos’ planları yazmaya başladı. Yazdığı planlar deşifre olup, işleme koyulanlardan da istediği sonucu alamayınca infiale yol açacak eylemler için düğmeye bastı” dedi.

“Gladio, bu eylemlerini de taşeron örgütleri kullanarak gerçekleştirdi” diyen Bulut, “Son yaşanan pusu olayı da bunu içinde olabilir. İhtilal şartlarını oluşturmak için bu yapıların göze alamayacağı iş yoktur. Meşru iktidarı gayri meşru yollarla alaşağı etmek isteyen yapılar tek çatı altında eylem birlikteliği gerçekleştirmiş olabilir. Unutulmamalı ki bu hükümet döneminde yaklaşık 50 çete deşifre edilmiş ve çökertilmiştir” diye konuştu.

“İRTİCAYI BIRAK PUSULARA BAK”

Dağlıca ve Aktütün baskınlarının da halen aydınlatılmadığını hatırlatan Bulut, “Oysa TSK’nın görevi bu. Askerini ve bulunduğu bölgeyi korumakla sorumlu olan asker maalesef ülkenin iradesine yönelik projeler ortaya koyuyor. Sürekli olarak sanal olarak masa başında ürettiği irticayı gündemde tutup, buna göre çalışmalar yapan asker, asıl tehdidi görmezden geliyor. Millet Dağlıca ve Aktütün’e cevap beklerken, sürekli siyasi alana müdahil olan asker, artık asli görevine dönmek zorundadır. Aradan 3 gün geçmesine rağmen TSK’dan son pusu hakkında kapsamlı açıklama gelmeyişi kabul edilir bir durum değildir” diye konuştu.

 

ASLAN DEĞİRMENCİ

Kaynak:
Bu haber toplam 3710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri