Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Göçmen kaçakçılığında PKK parmağı

08 Kasım 2008 / 23:37
İstanbul G.O.P'da göçmen kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda 187 göçmenle birlikte, yakalanan 12 elebaşıdan 2'si PKK bağlantılı çıktı.
Gaziosmanpaşa'da göçmen kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda 187 göçmenle birlikte organizasyonun şebeke lideri olduğu öne sürülen A.P'nin de yer aldığı 12 kişinin yakalandığı bildirildi.

Aralarında bölücü terör örgütü PKK üyesi 2 kişinin de bulunduğu şebekenin Küçükçekmece'de 14 göçmenin ölümüne neden olan S.K ile ilişkisi olduğu belirlendi. Gaziosmanpaşa'da 4 ayrı noktaya eş zamanlı olarak yapılan baskında, Burma, Pakistan ve Afganistan uyruklu 187 göçmen ile liderliğini A.P'nin yaptığı 12 kişilik çete yakalandı.

Operasyonda şebekenin lideri olan A.P'nin elektrik hırsızlığından sabıkası kaydının bulunduğu tespit edilirken, şebeke üyesi 2 kişinin de bölücü terör örgütü PKK üyesi olduğu ortaya çıktı. Organizatör yardımcısı olduğu belirlenen İ.K'nın, PKK örgütüne yardım yataklık suçundan polis kaydı bulunduğu öğrenildi.

Yakalanan zanlılardan H.K ve N.G'nin organizatör, A.K ve T.P'nin organizatör yardımcısı olduğu belirlenirken, N.Y, A.D, R.T, F.İ ve H.P'nin örgüt üyesi olduğu tespit edildi. H.P'nin ise organizatör yardımcısı olduğu ve göçmenlere ekmek tedarik ettiği öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri