Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Göçük Altında Yaşam Mücadelesi

18.05.2010 11:02
Bakan Dinçer: Göçüğün olduğu yerdeyiz, umudumuzu koruyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamayla ilgili, ''Göçüğün olduğu yerdeyiz, umudumuzu koruyoruz.'' dedi.

 

Bakan Dinçer, TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Yeni Servis Kuyusu alanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en profesyonel kurtarma ekiplerinin görev yaptığını söyledi.

 

Kurtarmaya yönelik 400 kişinin ellerinden gelen çalışmayı ortaya koyduğunu vurgulayan Dinçer, ''Göçüğün olduğu bölgeye ulaşıldı. Havalandırma temin edildi. Sabahleyin ilk kazma vuruldu, Göçüğün temizlenmesine başlandı. Her türlü çabayı sarf ediyoruz. Sükûnet tavsiye ediyoruz. Dün, saat 13.28'de grizu patlaması oldu. Onun dışında patlama yok." dedi.

 

Göçüğün büyüklüğü ve işçilere nasıl ulaşılacağı konusunda konusunda ellerinde henüz yeteri kadar bilgi olmadığını belirten Dinçer, "Her türlü çabayı sarf ediyoruz. Mümkün olduğu kadar en kısa zamanda ulaşmaya çalışacağız. Göçüğün olduğu yerdeyiz, umudumuzu koruyoruz. Çünkü metan gazının olmadığı bölümlerin olduğuna dair bilgiler var elimizde. Ümit ediyorum ki işçilerimiz o bölgededirler. Umudumuzu kaybetmeye hiç gerek yok. İnşallah korktuklarımız başımıza gelmez.'' açıklamasını yaptı.

 

Öte yandan, Bakan Ömer Dinçer ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tepki gösteren madenci yakınlarını teskin etti. Bakanlar, madenci yakınlarına ocaktaki son durum hakkında bilgi verdi. Bakanlar, çalışmaları yakından takip etmek için kuyu başında bekliyor.

 

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri