Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek adaylara ne dedi?

17 Ekim 2008 / 11:15
Ankara'da işler karışıyor, Gökçek meydan okurken Baykal sahaya Karayalçın'ı sürdü. Gökçek, her iki lidere de kulp taktı bile!

Gökçek iddialı, Karayalçın durum netleşmeden sağlam basmıyor, AK Parti cephesinde ise tam bir sessizlik var. Gökçek'in, Karayalçın'a karşı iki önemli silahı var. Bunlardan ilki Karayalçın'ın siyasi çizgisi diğeri ise büyükşehir kapsamına alınan yeni seçmen profili.

Öte yandan Gökçek'in CHP'ye yönelik yeni sürprizlerinin bulunduğu ancak bunları şimdilik elindi tuttuğu belirtiliyor. Peki Ankara'daki seçimlerin galibi kim olacak?

Şimdi herkes bu sorunun cevabını arıyor! Cephenin her iki ucundaki isimler

Gökçek bu süreçte yanlız kaldı. CHP'den yapılan açıklama Karayalçın'ın elini rahatlatılırken Gökçek, yanlız kaldı. AK Parti'nin
hiçbir başkan adayı konusunda bugüne kadar yapılmış bir açıklamanın olmadığı düşünülürse Gökçek'in elinin hala çok güçlü olduğu belirtiliyor.

CHP kurmayları net konuştu!

CHP Genel Saymanı ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Sözcüsü Mustafa Özyürek, Karayalçın'ın
adaylığını Baykal'dan önce ilan etti. Özyürek, Karayalçın'ın seçim
takviminin belirlenmesinin ardından
adaylığının açıklanacağını iddia etti.

olan Karayalçın ve Gökçek ise bıçak sırtında. CHP lideri Baykal, sahaya sürdüğü Karayalçın'a, kurmaylarının yaptığı "adayımız" açıklamalarıyla destek sağlarken; Gökçek bu çetin savaşta yanlız kaldı. Gökçek, Baykal ve Karayalçın'a ardarda meydan okurken, AK Parti'ye de ince ince mesajlar gönderiyor. İşte Gökçek'in açıklamaları;

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, iddialı konuştu. Gökçek, Karayalçın'ın Kandil yandaşlarından desteğini aldığını iddia ederken, CHP'ye de DTP ittifakını hatırlattı.

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını değerlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İnternethaber aracılığıyla CHP lideri Deniz Baykal'a meydan okudu. Karayalçın'ın adaylığını, görüşme öncesi lik kez kendisinin açıkladığını söyleyen Gökçek, ''CHP, önümüzdeki yerel seçimlerde risk

  

Tartışmaları değerlendiren Prof. Dr. Nurettin Güz, son kamuoyu araştırmalarının Gökçek'i önde gösterdiğini söyledi. Sağ oylarda büyük bir bölünme yaşanmayacağını soldaki birliğin de seçim sonuçlarını çok fazla değiştirmeyeceğini söyleyen Güz, "Sağda iki parti var. AK Parti'nin her ne kadar yıpranmışlığı olsa da yapılan araştırmalar gösteriyor ki mevcut yapı hala devam edecek. Seçmenin gözünde AK Parti henüz kredisini bitirmedi. Bu anlamda yapılan araştırmalarda
Gökçek'e şans tanıyor" dedi.

alamaz. Baykal'ın mutlaka ama mutlaka oy oranını artırması gerekiyor. Aksi durumda Baykal'ın yerinde oturma şansı sıfırdır'' dedi.

"Cesaretleri varsa anlaşma yapalım!"

Murat Karayalçın'ın, SHP'nin parti tüzüğü gereği en fazla 7 yıl genel başkanlık yapabileceğini hatırlatan Gökçek, yerel seçimler için SHP ve CHP liderlerine bir de teklifte bulundu. Gökçek, bu iddanın her iki taraf içinde geçerli olduğunu söyleyerek, ''Partim beni tekrar aday yaparsa ve seçimi Karayalçın kazanırsa bir kez daha sizin aracılığınızla tekrarlamak istiyorum, siyaseti bırakacağım. Ben kazanırsam sayın Baykal ve Karayalçın siyaseti bırakacaklar mı? Hodri meydan. Bu cesarette bulunacaklarına inanmıyorum. Kendilerine güvenleri yok'' şeklinde konuştu.

"Karayalçın sapla samanı karıştırıyor!"

SHP lideri Murat Karayalçın'ın NTV'deki kendisiyle ilgili iddialarını da değerlendiren Gökçek, "Karayalçın'ın açıklamalar gösteriyor ki yine sapla samanı karıştırıyor" dedi.

Siyasete Anavatan Partisi'nde başladığını ve Mesut Yılmaz ile kavga ederek ayrıldığını daha sonra da Refah Partisi'nde siyaset yaptığını söyleyen Gökçek, "Refah Partisi ardından da Fazilet Partisi kapatıldı. AK Parti'nin kuruluş aşamasında ise Sayın Başbakan o dönemde genel başkan olamıyordu. Ben o dönemde de açıkça deklare ettim. Sayın Erdoğan'a genel başkan olması halin de yanında olacağımı söyledim. Öyle de oldu. Ben birileri

  

SHP Genel Başkanı Murat
Karayalçın,Ankara'daki 
tartışmalarla ilgili Gökçek'i suçladı.
Ankara'nın erken bir dönemde
seçim tartışmaların başladığına
dikkat çeken Karayalçın bu
süreçle Gökçek'in kendi
adaylığını garanti altına almaya 
çalıştığını söyledi.                  

gibi Kandil yandaşlarıyla ittifak yapmadım. Partim kapatıldıktan sonra arkadaşlarımla kurulan yeni bir partiye geçtim. Şimdi görüyorum ki her iki genel başkan, Ankara üzerinden birbirlerinin kirli çamaşırlarını temizliyorlar. Buna ne Ankara izin verir ne de Ankaralı. 

Baykal, SHP'nin listeleri İmralı'dan aldığını söylemişti. Bu ittifak ve söylenenler eğer yalanlasa, o zaman birileri yalan söylüyorlar. Yok eğer doğruysa daha vahim bir durum ortaya çıkıyor. Hele bu durumu benim durumumla mukayese etmeleri kadar saçma bir şey olamaz" dedi.

"240 bir yeni seçmen"
Büyükşehir Belediye Kanunu ile büyükşehir sınırlarının yeniden çizildiğini hatırlatan Gökçek, bu kanunla birlikte 7 yeni il 21 belde ve 282 köyün büyükşehire bağlandığını söyledi. Bu bölgelerde yaklaşık 240 bin seçmenin bulunduğunu ve ifade eden Gökçek, "Yapılan tüm araştırmalar buralarda AK Parti'nin çok önemli bir tabana sahip olduğunu gösteriyor." dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri