Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek bile şaşırmış

02 Haziran 2008 / 09:27
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 35 günde bitirilen Gar Kavşağı'nın açılışına üstü açık otomobille geldi. 1968 Model otomobil ile kavşağı geçen Gökçek, Özal'ın FSM Köprüsü açılışını hatırlattı.
Gar alt geçidinin 35 günde tamamlanmasının bir dünya rekoru olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, alt geçidin bu kadar kısa zamanda yapılmasının kendisini bile şaşırttığını söyledi.Yapımı 4 trilyon 683 milyar tutan gar alt geçidi açılışında konuşan Başkan Gökçek, gar önündeki trafiğin normal seyri için alt geçit yaptıklarını kaydetti. Alt geçit için "tarihi dokuya zarar veriliyor" eleştirilerini de yanıtlayan Gökçek, iddiaların asılsız olduğunu, aksine yaptıkları alt geçit ile tarihi dokuların önünü açtıklarını kaydetti. 40 alt geçidi daha 35 gün gibi kısa bir sürede tamamlamayı istediklerini belirten Gökçek, "Kısa sürede tamamlanan alt geçit, maliyetlerimizi de düşürdü. Daha önceleri 70 günde yapıyorduk, şimdi 35 güne kadar düştü. Alt geçidin dünya rekoru sayılacak kısa bir sürede yapımını gerçekleştiren, başta müteahit olmak üzere Belediye Fen İşleri Daire Başkanı ve çalışanları kutluyorum. Alt geçidimiz Ankara'ya hayırlı uğurlu olsun" dedi. Bu arada, Gökçek, Kızılırmak suyu ile ilgili bir soruyu yanıtsız bıraktı.

Melih Gökçek, konuşmaların ardından, alt geçidin açılışını eşi Nevin Gökçek ile birlikte yaptı. Gökçek çifti, jaguar marka üstü açık bir araca binerek alt geçitten geçti. Daha sonra, Gökçek çifti ve beraberindekiler Gençlik Parkı'ndaki çay bahçesinde bir süre sohbet etti.Gökçek'in korumalarıyla birlike caddede süzülüşünü ve halkı selamlayışını görenler, “Hollywood yıldızı gibi” yorumunu yapsa da Gökçek yapacağını yaptı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri