Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek'ten yeni Kılıçdaroğlu bombaları

12.08.2010 16:42
Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nu takibe aldı. Havuzlu villa iddiası meğer devede kulakmış. İşte şok suçlamalar.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul Göztepe Hastanesi'nin bakım onarım işini bir firmaya ihale etti. 100 liraya verilmesi gereken işi 2 bin 187 liraya bir firmaya ihale etti.

Gökçek, TGRT Haber televizyonunda İhlas Haber Ajansı Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Murat Odabaşın sorularını yanıtladı. Gökçek, 2 gün önce Kılıçdaroğlu'nun havuzlu villasını ortaya çıkardığını anlatarak, Kılıçdaroğlu'nun fiziki olarak Gandi'ye benzediğini ifade etti.

İHALE İDDİASI

Kılıçdaroğlu'nun AK Parti iktidarını suçlayarak '1'e 5 satmayacaksın' sözlerini hatırlatarak kendisi hakkında yeni bir dosya ortaya çıkardığını belirtti. Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun 1992 yılına SSK Genel Müdürü iken bir ihale yaptığını ihalede 100 liralık bir işi 2 bin 187 lira artışla ihale ettiğini iddia etti. Gökçek, ''Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul Göztepe Hastanesi'nin bakım onarım işini bir firmaya ihale etti. 100 liraya verilmesi gereken işi 2 bin 187 liraya bir firmaya ihale etti.

YA AÇIKLA YA DA BEN AÇIKLAYAYIM 

Kılıçdaroğluna çağrıda bulunuyorum ya açıkla ya da ben açıklayayım. Bu kadar yüksek bir artışla hangi firmaya ihale ettin. İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söyleme. İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nin işini 5 yılda, Zonguldak hastanesini 7 yılda, Diyarbakır 5 ve Rize'de bulunan hastaneyi bitiremeden Sağlık Bakanlığı'na neden devrettin. Kazan dairesini onaramayan bir kişi nasıl olurda ülkeyi yönetmeye kalkabilir. Başbakan Erdoğan'ın davuluna vurduğun zaman gümbür gümbür ses geliyor, ancak Kılıçdaroğlu'nun davuluna vurduğun zaman teneke sesi geliyor. Başbakan ile meydanlarda aşık atmaya kalkıyor'' dedi.

"DELEGELERİN ÖNÜNDE LÜKS GİYİNİYOR, HALKIN KARŞISINA ÇIKINCA YIRTIK AYAKKABI"

Kılıçdaroğlu'nun yetim hakkını yememesi konusunda beyanları olduğunu söyleyen Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun 14 yaşında olan oğluna sahte belge düzenleyerek yetim hakkı yediğini ileri sürdü. ''Peki Sayın Kılıçdaroğlu bunu yapmak yetim hakkını yemek değil mi?'' diyen Gökçek, bununla ilgili elinde belgeler olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğunda karlı durumda olduğunu dile getiren Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun SSK'yı 1 katrilyon 111 trilyon zararla kapattığını iddia etti. Gökçek sözlerini şöyle sürdürdü:

''AK Parti iktidara geldiğinde ekonomi 26. sıradaydı. Şu anda ne oldu 17. sıraya yükseldik. 9 sıra birden yükseldi. Bütün dünya Türkiye'nin ekonomisini örnek alıyor. Enflasyon düştü. Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı yatırım 64 katrilyon lira, Türkiye'de geçmişte hızlı tren mi vardı. Cumhuriyet tarihinde 6 bin kilometre otoyol yapılmış, AK Parti iktidarında 12 bin kilometre yol yapıldı. Kılıçdaroğlu delegelerin önünde lüks giyiniyor, ancak halkın karşısına çıkınca yırtık ayakkabı giyiyor.''

"GOOGLE AMCA SAYESİNDE ÖYLE ŞEYLER BULACAĞIM Kİ"

Gökçek, kendisinin Ankara'da referandum konusunda bir anket yaptırdığını belirterek, 54.5 evet, yüzde 45.5 oyların ise hayır çıktığını söyledi. Referandum sonucu da tahmini olarak evet oyunun yüzde 55 ile 60 arasında bir sonuç beklediklerini kaydetti. Muhalefetin anayasa üzerinde tartışmadığını kaydeden Gökçek, BDP, MHP, PKK ve CHP'nin aynı saflarda yer aldığını iddia etti. Gökçek, Kıçdaroğlu'nun havuzlu villası konusunda şu görüşlere yer verdi:

''Kılıçdaroğlu mal beyanını verirken havuzlu mu havuzsuz mu şeklinde beyanda bulunmadı. Milleti enayi yerine koyuyor. Bir kusurunu yalanla örtüyor. 2 gün içinde yaptığı açıklamalarla ikilime düştü. Kılıçdaroğlu, 'benim villam Başbakan'ın villası kadar etmez' diyor. Kendisi demedi mi havuzlu villalarda oturmayacağız diye. Ankara'da CHP'ye en çok oy havuzlu villaların çoğunlukta olduğu Çayyolu'nda bulunuyor. Bu zihniyete bakarsak Kılıçdaroğlu havuzlu villalarda oturanları zimmen hırsız ilan ediyor.

Kılıçdaroğlu kriz geçiriyor, perişanlara oynuyor. Google amca ile öyle şeyler bulacağım ki, Gandi beni beklesin.''

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri