Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökçek Şok Bir İhbarda Bulundu

17 Kasım 2008 / 08:50
Fenerbahçe Ankaraspor maçının hakemiyle ilgili Melih Gökçek, şok bir ihbarda bulundu.
Salı günü ihbar geldi, ‘Yunus Yıldırım hakem olacak, sizi ince ince kıyacak’ diye! Yetkililere söyledik, ‘Merak etme’ dediler ama işte sonuç ortada.”

Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, 2-0 kaybettikleri F.Bahçe maçını yöneten hakem Yunus Yıldırım’la ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.. İşte Gökçek’in sözleri: “Geçen hafta salı günü Ankara’dan bazı arkadaşlarımızdan bize bazı duyumlar iletildi. Bizim maçın hakeminin Yunus Yıldırım olacağını söylediler ve ”İnce ince kıyılacaksınız“ dediler.

Haberi verenler yabana atılacak kişiler değil.. Bu işi bilen, duyumları hep doğru çıkan kişiler.. Bunun üzerine ben de yetkili kişileri aradım. Şunu belirteyim, ben anadan doğma F.Bahçeli’yim.. Babam, F.Bahçeli Melih Kotanca’ya olan sevgisinden adımı koymuş.. F.Bahçe şampiyon olursa gurur duyarım, bizi evire çevire yenerse ”Helâl olsun“ derim, daha önce çok sefer dedim de..

ANCAK herkes galibiyeti sahada elde etmeli.. Bu tarzda bir ihbar gelince yetkilere ”Böyle böyle söylentiler var, bu kadar FIFA kokartlı hakem var, bu iş doğru olmasa bile yarın herhangi bir hadise olursa şaibe kalmasın, Yıldırım’ı değil başka hakem verin“ dedim.. Bana ”Merak etmeyin, birşey olmaz“ tarzında cevaplar verildi.. Ve maçı izledik..

KASITLI 4 HATA VAR

7. DAKİKADA Murat’a yapılan yüzde 100 penaltımız verilmedi.. Edu orada sarı kart görse, daha sonar 2. sarıdan atılacak.. Penaltıdan golü bulursak, F.Bahçe açılacak, biz de kontratak takımıyız, maçın seyri değişebilecekti..

32. dakikada Carlos’un kendini yere atmasına hakem faul çaldı, oradan golü yedik.. 38. dakikada takımımızın en önemli silahı Özer’e yapılan faul verilmedi, çocuk çileden çıktı ve sarı kart gördü.. Hocası atılabilir endişesiyle onu dışarı aldı, ayrıca Özer G.Saray’a cezalı duruma düştü..

En son 87’deki karambolde Volkan’ın Konate’nin ayağına sarılmasına penaltı vermedi.. Tam söylendiği gibi, ince ince kıydı bizi.. Bunun kasıtlı olduğunu düşünüyorum.. Sonuca tesir edecek 4 tane kasıtlı hata yaptığı için Yunus Yıldırım’a hakemliği bırakmasını tavsiye ediyorum..”

ERMAN TOROĞLU NE DEMİŞTİ?
Erman Toroğlu: “7. dakikada Edu’nun Murat Tosun’a yaptığı hareket %100 penaltı. İlk gol öncesi Carlos’a faul yok.”

F.BAHÇE’NİN Ankaraspor’u 2-0 yendiği maçta 2 tartışmalı pozisyon yaşandı. Artık cumartesi günleri de yayınlanan Maraton programında Erman Toroğlu, hakem Yunus Yıldırım’ın F.Bahçe lehine 2 kritik hata yaptığını ve maçın sonucuna etki ettiğini söyledi. İşte Toroğlu’nun bir polis cinliğiyle yakaladığı pozisyonlar

“MAÇIN henüz başı. Edu pozisyonda topa dokunmuyor. Peki gayri ihtiyari yapılan bir hareket var mı? Bence yok.. Ayağına basıyor. Bu bir faul. Yunus Yıldırım dışarda olsa faul atışı verir. Ama burada penaltıyı çalmıyor. Bu pozisyon kesin bir penaltı. Bunun başka hiçbir yorumu yok.

“F.BAHÇE’NİN ilk golü öncesinde uyanıkça kazanılmış bir faul var. Carlos’a hiçbir müdahele yok. Bu pozisyonda kendini atıyor. Gidemeyeceğini anlayınca kendini bırakıyor.”

Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri