Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gökten boğa düştü

17 Eylül 2008 / 16:42
Köy kahvesinde oturuyorlardı. Birden havadaki iki boğayı gördüler. Boğalar son sürat köylülerin üstüne düştü.

Van'ın Bahçesaray İlçesi Çatbayır Köyü'nde kavga eden iki boğa, 3 metrelik damdan köy kahvesinin önünde oturan iki köylünün üzerine düştü.

Vücutlarında ezikler oluşan köylüler hastanede tedaviye alınırken, olayın şokunu henüz atlatamadı, olayı ayaklarındaki sıyrıklarla atlatan boğalar ise tekrar ahırlarına konuldu.

BOĞALAR DAMA ÇIKTI

Köydeki ineklerin döllenmesi için beslediği her biri 700'er kiloluk iki boğayı merada otlatmak isteyen Ahmet Aydoğan, ahırdan çıkardı.

Aydoğan'ın önünde bir süre yürüyen boğalar aniden kızıp kavgaya tutuştu. Birbirlerini boynuzlayarak yaklaşık 50 metre giden iki boğa, yolun alt tarafında kalan ve yolla aynı seviyede bulunan bir evin damında kavgalarını sürdürdü.

İKİSİ DE DAMDAN AŞAĞI DÜŞTÜ

Boynuzlaşarak kavgaya devam eden iki boğa, evin damından hemen yan taraftaki köy kahvesinin kenarında oturanların üzerine düştü. Bir anda neye uğradıklarını şaşıran köylülerden 50 yaşındaki Fahrettin Cudi ile 17 yaşındaki Asım Gül yaralandı. Cudi ve Gül'e ilk müdahale Bahçesaray Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Vücutlarında ezik bulunan iki yaralı daha sonra ambulansla Van Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumlarının iyiye gittiği belirtilen yaralıların olayın şokunu üzerlerinden henüz atamadıkları kaydedildi

Kaynak:
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri