Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Golfçü Paşa'ya istifa çağrısı

10 Ekim 2008 / 14:58
Memur-Sen, Golfçü Paşa'dan askerlik onuruna yakışır davranış bekliyor
Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı'nca yapılan basın açıklamasında TSK'nın gücünü zaafa uğratanların ayıklanması istendi. Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda yapılan açıklamada "özellikle Aktütün Karakolunda 17 askerimizin şehit edilmesi esnasında golf oynadığı ve olaylardan ancak ikinci günde haberdar olduğu iddia edilen Hava Kuvvetleri Komutanımızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi yıpratmak isteyen bazı çevrelere fırsat vermeme, şehit ailelerini üzmeme ve şehitlerimizin kemiklerini daha fazla sızlatmama adına askerlik onuruna ve şerefine yakışan davranışı göstereceğine inanıyor ve bekliyoruz." denildi.

Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Ankara 1 No'lu Şube Başkanı Mustafa Kır tarafından yapılan ve çok sayıda sendika yöneticisiyle üyelerin katıldığı Açıkhava basın toplantısında ABD ve İsrail ile dost ve müttefik kalınarak terörün önlenemeyeceğinin altı çizildi. Kır konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

" ABD uçaklarıyla teröristlere atılan erzak çuvalları ve teröristlerin kullandıkları ABD ve İsrail patentli silahlar bizi terörün kaynağına götürmektedir. Şunu ifade ediyorum ki; şeytanla dostluk kurarak cennete giremezsiniz. Çünkü şeytanın görevi cennete girmeye mani olmaktır. ABD ve İsrail'i de dost ve müttefik kabul ederek terörü asla önleyemezsiniz. Çünkü bu ülkelerin amacı ülkemizin taşeron hainlerini kullanarak birliğimizi, bütünlüğümüzü ve üniter yapımızı bozarak hain emellerine kavuşmaktır."

Sözkonusu basın açıklamasının tam metni şöyle;

"Bugün burada 3 Ekim 2008 Cuma günü bu saatlerde Hakkari'nin Şemdinli İlçesine bağlı Aktütün Karakolunda haince yapılan saldırıda şehit edilen kahraman Mehmetçiklerimizi ve önceki gün Diyarbakırda Polis Servis aracına yapılan saldırıda şehit düşen 4 polisimizi, servis şoförümüzü ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anmak terörü ve teröristleri koruyan kollayan onlara yataklık yapan yaralılarını tedavi eden, lojistik destek sağlayan sempati duyarak moral destek sağlayan içimizdeki ve dışımızdaki hainleri kinle, nefretle lanetlemek üzere huzurlarınızdayız.

Bilindiği üzere 25 yılı aşkın bir süreden beri ülkemiz terörle boğuşuyor. Terör sebebiyle 30 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5 binin üzerinde askerimiz ve polisimiz şehit düşmüş binlerce askerimiz gazi olarak yaralanmış ve sakat kalmıştır. Ayrıca 300 milyar doların üzerinde ekonomik güç terör yolunda heba edilmiştir.

Topu tankı uçağı bulunmayan, düzenli ordusu ve düzenli ekonomik gücü olmayan çapulcu bir zihniyetin çeyrek asrı aşan bir süreden beri tarihe kahramanlığı ile nam salmış yüce tarihi şanla şerefle kahramanlıklarla dolu bir millete ve onun bağrından çıkan Kahraman Türk ordusuna kendi imkanlarıyla kafa tutması asla düşünülemez. Yine İnsanların yürümekte zorlandığı sarp kayalıkların tepesine ağır silahları, 50 kiloluk şeker ve un çuvallarını ve diğer levazımatı insan gücüyle taşımaları asla mümkün değildir. Mutlaka bu hainlere içeride ve dışarıda yataklık yapan onların eline silah tutuşturan ekonomik destek sağlayan güç ve şer odakları mevcuttur. Öyleyse teröre yataklık yapan onların eline silah tutuşturan devletlerle milletlerle illegal örgütlerle teröristlerin bağı koparılmadan terörü önlemek asla mümkün değildir. ABD Uçaklarıyla teröristlere atılan erzak çuvalları ve teröristlerin kullandıkları ABD ve İsrail patentli silahlar Bizi terörün kaynağına götürmektedir. Şunu ifade ediyorum şeytanla dostluk kurarak cennete giremezsiniz. Çünkü şeytanın görevi cennete girmeye mani olmaktır. ABD ve İsrail ile dost ve müttefik kabul ederek terörü asla önleyemezsiniz. Çünkü bu ülkelerin amacı ülkemizin taşeron hainleri kullanarak ülkemizin birliğini bütünlüğünü üniter yapısını bozarak hain emellerine kavuşmaktır.

Değerli basın mensupları; t Bilindiği üzere terörün amacı bir ülke insanını korkutarak sindirerek kardeşi kardeşe kırdırarak birliğimizi beraberliğimizi ortadan kaldırmaktır. Son günlerde ne yazık ki teröristler askerlerimizi ve polislerimizi hedef almanın yanında sözde Kürt kökenli vatandaşlarımızı koruma ve onların haklarını savunma adına bazı bölgelerimizde haince saçtıkları fitne tohumlarıyla insanlarımızı birlerine kırdırmayı hedeflemektedirler. Teröristler asla Kürt kardeşlerimizin hamisi ve onların haklarını savunan bir örgüt değil sadece yabancıların uşağı ve maşasıdır. Yakalanan ve öldürülen teröristlerin sadece Kürtlerden ibaret olmadığı birçok yabancı uyruklularında bulunduğu bunun açık delilidir.

Biz Türküyle, Kürt'üyle, Çerkez'iyle, Laz'ıyla, Abaza'sıyla hangi ırktan hangi renkten olursak olalım aynı Allah'a, aynı Kitaba, aynı Peygambere inanan, aynı kıbleye yönelen Çanakkale geçilmez destanını birlikte yazan, İstiklal harbini birlikte kazanan aynı İstiklal Marşını birlikte gururla okuyan, rengini şehit kanından alan Ayyıldızlı Bayrağının altında asırlarca birlikte yaşayan kardeşler topluluğuyuz. Biz birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece, bizi ne kandırılmış bir avuç hainlerin saldırıları, ne de dış güçlerin azgın silahları asla yıldıramaz. Şairin dediği gibi;

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir

Değil mi sinesinde birdir vuran yürek… Yılmaz

Cihan yıkılsa emin ol, bu cephe sarsılmaz."Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez'

Şunu iyi bilelim ki birlik ve beraberliğimiz güçlerin en büyüğü silahların en etkilisidir.

Artık Millet olarak terörün son bulmasını ve kaynağının tamamen kurutulmasını istiyoruz. Millet olarak 25 yılı aşkın bir süredir terör neden bitirilemedi. Bundan sonra alınacak hangi tedbir ve kararlarla sona erdirilecek terörün bitmesini engelleyen iç ve dış odakları kimler bunları bilmek istiyoruz.. Terörün hedefi sadece yüce Türk ordusu değil top yekûn bir milletin ta kendisidir. Terörü önlemede sorumluluğu sadece TSK kuvvetlerine yüklemek onları hedef tahtası haline getirmek insafsızlık ve vicdansızlık olur. Ancak Terörle mücadeleyi hafife alan TSK'nin gücünü zaafa uğratanlar varsa unvanı ve rütbesi ne olursa olsun onlarında ayıklanması da elbette şarttır. Özellikle Aktütün Karakolunda 17 askerimizin şehit edilmesi esnasında golf oynadığı olaylardan ancak ikinci günde haberdar olduğu iddia edilen Hava Kuvvetleri Komutanımızın Türk Silahlı Kuvvetlerimizi yıpratmak isteyen bazı art niyetli çevrelere fırsat vermeme, şehit ailelerini üzmeme ve şehitlerimizin kemiklerini daha fazla sızlatmama adına askerlik onuruna ve şerefine yakışan davranışı göstereceğine inanıyor ve bekliyoruz. Artık terörle mücadele zafiyeti ve hafifliği götürmüyor. Çünkü 25 yıldır şehit tabutu taşıya, taşıya Yüce Türk Milletinin dizlerinde derman, anaların, babaların, bacıların kardeşlerin gencecik dul kalan gelinlerin minnacık yetim çocukların göz pınarlarında yaş kalmadı. Bayramlarda evlat hasretini buz gibi mermerlerdeki şehit yavrusunun resmini öperek gidermeye, şehit kınalı kuzusunun mezarının üstündeki çiçekleri sulayarak yüreğindeki yangını söndürmeye çalışan anaların feryatlarına yüreklerimiz dayanamaz oldu. Artık şehit ailelerinin ocağına düşen ateş tüm ülke insanımızın yüreğini kasıp kavurmaya başladı.

Şimdi tüm ilgililere yetkililere Bu konuda sorumluk üstlenen Başta Cumhurbaşkanımıza, TBMM sinin Değerli üyelerine Hükümete TSK'lerimize sesleniyorum. Artık terörü durdurun ve bitirin. Nasıl durdurulması ve nasıl bitirilmesi gerekiyorsa öyle durdurun ve bitirin. Yasalarda hangi değişiklikler yapılması gerekiyorsa o değişikliği yapın. Teröre destek veren onlara yataklık yapan ülkeleri kullandıkları silahların markalarını ve hangi ülkelere ait olduğunu tüm dünya kamuoyu önünde teşhir edin ve o ülkelere karşı tüm yaptırımlarınızı uygulayın. Hangi tedbir alınması gerekiyorsa o tedbiri alın. Bu konuda Milletin her bir ferdine düşen görev ne ise onu Milletten isteyin Biz Millet olarak, üzerimize düşen maddi, manevi buna tekrar askere alınma dahil her türlü göreve hazırız. Mazeret istemiyoruz. Terörü bitirin, terörü bitirin, terörü bitirin. Sözlerimi noktalarken Aktütün de Gabar da Dağlıca da vatanı milleti ve dini için canını seve, seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum ruhları şad mekanları cennet olsun diyorum Gazilerimize acil şifalar niyaz ediyorum. Hayatının baharında oğullarını eşlerini kardeşlerini toprağa gömen 'Vatan Sağ olsun, Milletimiz Varolsun' Terörist hainleri sevindirmeme adına ağlamayacağım, göz yaşı dökmeyeceğim deme yürekliliğini, ve kahramanlığını gösteren anneleri babaları eşleri şükranla minnetle selamlıyorum."
Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri