Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröre Karşı Tek Yumruk

13.12.2009 11:58
Tokat’ın Reşadiye ilçesinde, 7 askerin şehit edilmesinin ardından Giresun’un Görele ilçesinde bugün teröre lanet mitingi düzenlendi.

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde, 7 askerin şehit edilmesinin ardından Giresun’un Görele ilçesinde bugün teröre lanet mitingi düzenlendi.

Görele Gençlik Komitesi tarafından düzenlenen mitinge iki bin kişi katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla mitinge katılanlar, PKK’yı protesto eden sloganlar eşliğinde yürüyüşün ardından toplandıkları Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı’nı okudu, saygı duruşunda bulundu.
 

Miting Düzenleme Komitesi Başkanı Ömer Gemici, yaptığı konuşmada, şehit edilen 7 vatan evladını rahmetle andıklarını belirterek "Bu vatanı bölmeye çalışanlar asla emellerine ulaşamayacak. Korkak haince saldırılarla kimsenin bizi bölmeye parçalamaya gücü yetmeyecektir. Bir mehmetçik şehit olur bin mehmetçik yerini doldurur. Bizim için doğudan batıya, kuzeyden güneye bu bayrak altında yaşayan herkes kardeştir. Bizim tepkimiz aramıza nifak tohumu ekmeye çalışanlardır. Terörün her türlüsünü kınıyoruz" dedi.Güneydoğu gazilerinden Ömer Cebeci de yaptığı konuşmada, silahsız PKK’nın Meclis’te olduğunu ifade ederek bu vatan için şehit olan vatan evlatlarının kanının yerde kalmayacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından temsili olarak terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın kuklası önce asıldı ardından ateşe verildi. Kalabalık grup daha sonra sloganlar eşliğinde Görele Şehitliğine geçerek burada şehitler için dua etti.
 

Kaynak: www.gorele.gen.tr

Bu haber toplam 1736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri