Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görüldü onaylı şok tehdit

15.09.2009 14:40
İşadamı Üzeyir Garih'i öldürme suçundan müebbet hapis cezasıyla Kırıkkale Cezaevi'nde bulunan Yener Yenmez, Ergenekon soruşturması sürecinde yeniden gündeme geldi.
Akşam Gazetesi'nin haberine göre Yermez, bir gazeteye gönderdiği mektupta cinayeti kendisinin işlemediğini, Ergenekon bağlantılı kişilerin ailesini tehdit etmesi nedeniyle üstlendiğini öne sürmüştü. Bu açıklamaların ardından Savcı Zekeriya Öz'e tanık sıfatıyla ifade veren Yermez'e 20 gün sonra bir mektup geldi. Mersin Cezaevi'nde yatan hükümlü Selim Özdemir (21)'den gelen ve cezaevi yönetiminde 'görülmüştür' damgası bulunan mektupta Yermez, Ergenekon savcıların verdiği ifade nedeniyle tehdit ediliyordu.

ÇOK ÖTEN HOROZUN BAŞI KESİLİR

Selim Özdemir mektubunda 'Çok fazla öten horozun başına neler gelir bilirsin. Uşak'ta neler oldu mesela bunları unutma. Bu arada bizim paşaların da sana çok çok selamı var. Eğer istersen soyunla ilgilenelim diyorlar. Ne dersin ilgilensinler mi? Ailenle ne dersin? Neyse, sen rahat ol. Akıllı ol' diye tehdit savurdu. Olayla ilgili dava açıldı.

Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı Ramazan Ünal tarafından hazırlanan iddianamede mektubun tehdit içerikli olması ve cezaevi idaresi kanalıyla gelmesinden dolayı soruşturma açıldığı belirtildi. İddianamede şüphelinin tehdit suçundan cezalandırılması istendi. Selim Özdemir ifadesinde mektubu yazdığını belirterek 'Yermez'i cezaevinden tanıyorum. 'Uşak'ta neler oldu bunları unutma' derken Yermez'in Uşak'ta bulunan kardeşinin başına neler geldiğini kastettim. Nuriş kardeşleri tanımam' dedi.

KARANLIK GÜÇLER BULUNSUN

Yener Yermez'in avukatı Coşkun Özgür Piroğlu yaptığı açıklamada şöyle dedi: '8 yıl önce Yermez'e günlerce işkence yaparak Garih cinayetini üstüne yıkan karanlık güçler, bu cinayetin aydınlanmasını engellemek için müvekkilimi tehdit etmekteler. Garih cinayetinin aydınlanması için mektubun kimlerin talimatıyla gönderildiğini bulmalılar. Selim Özdemir'i o günlerde kim ziyaret etti? Hangi suçtan ve kimlerle beraber yatmaktadır?' Avukat Piroğlu, kayıtlarda hükümlü olan Özdemir'in aynı dosyada sabıkasız gözüktüğünü söyledi.
Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri