Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gövdesinde kocaman delik açıldı

25 Temmuz 2008 / 14:23
Hollywood tarzı uçak sahneli filmler gerçek oldu. Uçak yolcuları koca deliği görünce şoke oldu. İşte yaşananlar.
Dev yolcu uçağı havadayken gövdesinde tam 3 metre çapında delik açıldı. İç basıncı düştü, uçağın kapısı açıldı. İçeride müthiş bir rüzgar oluştu. Oksijen maskeleri takan yolcular büyük panik yaşadı.

Boeing 747 yolcu uçağı tam 6 bin metre düştü. Londra'dan Melbourne'ye giden uçak Manila'ya acil iniş yaptı. Yolcular sarsıntının etkisiyle iner inmez kustular.

Bir Avustralya şirketine ait yolcu uçağı gövdesinde oluşan delik yüzünden, Filipinlerin başkenti Manila havalimanına acil iniş yaptı.

DELİĞİN NEDENİ BİLİNMİYOR

Manila havalimanı yetkililerinin açıklamasına göre, Londra'dan Melbourne'a gitmekte olan Boeing 747, “gövdesinde açılan delik yüzünden iç basıncını kaybedince” acilen inmek zorunda kaldı. Bazı yolcular ise kapılardan birinin kazara açılması sonucu 346 yolcu ve 16 kişilik mürettebat taşıyan uçağın, 6 bin metreden fazla düştüğünü söyledi.

Uçağın ait olduğu Qantas şirketi ise uçağın teknik sorunlarla karşılaşınca acil iniş yaptığını bildirdi ve “yolcuların hayatının tehlikeye düşmediğini” belirtti. 3 metreye yakın bir çapı olan deliğin neden açıldığı ise henüz bilinmiyor.
Uçakta inceleme yapılmakta olduğu ve deliğin açılma sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

YOLCULAR ANLATIYOR: GÜÇLÜ BİR RÜZGAR OLDU

Uçağın yolcuları da Avustralya medyasına verdikleri bilgide önce büyük bir gürültü duyduklarını, ardından oksijen maskelerinin indiğini ve uçağın irtifa kaybetmeye başladığını anlattı.

Yolculardan Brendan McClements, uçakta güçlü bir rüzgar hissettiklerini anlattı. McClements isimli bir yolcu ise, Herald Sun Online'a verdiği bilgide “Herkes şaşırmıştı, birbirine neler olduğunu soruyordu” dedi. Bir diğer yolcu, Glenyce Johnson “Müthiş bir deneyim oldu ama iyi bir deneyim oldu diyemem” diye konuştu. Havaalanı yetkilileri uçaktan inen birçok yolcunun istifra ettiğini belirtti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri