Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gözaltına alınan isimler belli oldu

22 Ocak 2009 / 09:38
Emniyet güçleri Ergenekon soruşturması kapsamında 3 ayrı ilde eş zamanlı olarak operasyonlar düzenliyor. 26'ya yükselen gözaltılardaki isimler...
Ankara, İstanbul ve Kayseri olmak üzere üç ilde eş zamanlı olarak 07.30'da başlayan operasyonlarda gözaltılar var.

Polis Ergenekon soruşturması kapsamında Türk Metal Sendikası ve Avrasya Televizyonu'nda (ART) arama yapıyor. Emniyet güçleri içeri giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

Şu anda 3 ayrı ilde eş zamanlı olarak yapıldığı öğrenilen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 26'ya yükseldi.

Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in evi ve işyeri de aranırken, Özbek gözaltına alındı. Özbek için Ergenekon Terör Örgütü'nün 'finansmanı' yorumları yapılıyordu.

Araştırma şirketi VERSO'nun sahibi Erhan Göksel de gözaltına alındı.

Ankara'da, ekiplerin isimleri açıklanmayan 4 kişinin daha gözaltına aldığı bildirildi...

Gazeteci Ünal İnanç'ın da İstanbul'da gözaltına alındığı öğrenildi.

ERGENEKON'UN FİNANS KAYNAĞI İDDİASI

Bu operasyonun amacı Ergenekon Terör Örgütü'ne sağlanan para transferinin ortaya çıkarılmasına yönelik... Buna paralel olarak, kesin olmamakla beraber, Türk Metal İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'le beraber sendikanın üst yönetiminden bazı isimlerin de gözaltına alındığı ifade edildi... Genel Sekreter Muharrem Aslıyüce, Mahir Hızır ile iki başkan yardımcısı daha gözaltına alınma emri çıkarıldı.

ÇÖLAŞAN VE BALBAY'IN KANALI

Avrasya TV'de dikkat çeken bir olay vardı... Televizyon, Ergenekon Terör Örgütü yerine 'malum örgüt' diye bahsederken, Ergenekon'un çok önemli bir Türk destanı diye lanse ediyordu... AVrasya TV'de ayrıca gazeteci Emin Çölaşan ve daha önce Ergenekon operasyonlarında gözaltına alınarak sorgulanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilisi Mustafa Balbay program yapıyordu.

OPERASYONLAR BURSA'YA SIÇRADI

Sabah saatlerinde 3 ilde başlayan operasyonlar Bursa'ya da sıçradı. Bursa'da şu anda bir evde aramalrın yapıldığı öğrenildi...

Ayrıntılar gelecek...

Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri