Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gözaltına alınanların sayısı 11oldu

18 Eylül 2008 / 16:39
Ergenekon'da yeni bir gözaltı dalgası daha... Levent Temiz, Nurseli İdiz ve Seyhan Soylu'nun ardından 8 kişi daha gözaltına alındı...
ANKARA'DA 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ergenekon Operasyonu kapsamında İstanbul'da eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Levent Temiz, sanatçı Nurseli İdiz ve Seyhan Soylu'nun ardından Ankara'da 8 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da başlayan Ergenekon Soruşturması'nın yeni gözaltılarına, Başkent'te de devam edildi. Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Levent Temiz, sanatçı Nurseli İdiz ve Seyhan Soylu'nun İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde sorguya alınmasının hemen ardından Ankara'da Terörle Mücadele Şubesi ekipleri 8 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazılı talimatı üzerine bu sabah 8 kişi ev ve işyerlerinden alınarak Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi. Bu kişilerin isimlerine ilişkin bilgi verilmezken, 3 kişinin ifadesinin alındıktan sonra serbest bıralabileceği ifade edildi. Kalan 5 kişinin ise Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, Ergenekon Savcısı Zekariya Öz'ün talimatı gereği İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri