Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanarya'dan Aslan'a ağır yanıt!

12.11.2009 00:08
Galatasaray'ın sözlerine Fenerbahçe'den sert açıklama geldi!

Fenerbahçe Yönetimi derbi maçı sonrası sürekli aleyhlerine açıklama yapan Galatasaray hakkında sert bir açıklama yaptı.

KONUŞMAKTAN ISRARLA KAÇINDIK

Fenerbahçe'nin açıklaması şu şekilde:

"Kamuoyunu gereksiz tartışmalara sürüklememek ve camialar arası olması gereken dostluk ve barış ortamına katkımızı sürdürmek için Galatasaray Spor Kulübü Yöneticilerinin derbi zaferimiz sonrasındaki açıklamalarıyla ilgili görüş bildirmekten ısrarla kaçındık. Bu sorumlu ve tutarlı duruşumuzu 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynanan ve bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş olayların yaşandığı maçtan sonra da aynı şekilde göstermiştik.

ONLAR BİZİ HEDEF ALDI

Bu duruşumuza karşılık Galatasaraylı yöneticilerin neredeyse her derbi galibiyetimizin ardından Türk Futboluna hiçbir fayda sağlamayacak tavır ve söylemler içinde camiamızı, maçın hakemlerini ve federasyonu hedef alacak açıklamalarda bulunmuşlardır. Son derbi maçının ardından da bu tavır ve açıklama şekli devam etmiştir. Bunun son halkası olarak da Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Işın Çelebi'nin açıklamalarına üzülerek tanık olmaktayız.

Bu bağlamda camiamızın çıkarlarını korumak ve de yaşanmış gerçeklerin hafızalardan silinmemesi adına bu açıklamayı yapmak zorundayız. Ayrıca bu konuda daha geniş değerlendirmeyi basın mensuplarıyla önümüzdeki günlerde yapacağız.

'ZORBALIK' AÇIKLAMASI

Daha önce bakanlık mevkiinde bulunmuş Sayın Çelebi'nin, 3-1'lik zaferimizi kastederek yaptığı "Zorbalıkla maç kazanmak" ve "Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda her maçta olay çıkıyor" şeklindeki açıklamasını kendisine yakıştıramıyoruz. Yapılmakta olan stadın inşaat alanında ve derbi maçın üstünden iki haftadan fazla bir süre geçmişken eski bir bakanın ağzından bu şekilde sözlerin çıkması son derece üzücüdür.

SİZ O MAÇTA BİR POLİSİ KÖR ETTİNİZ

Zorbalıkla maç kazanmak söz konusu ise, Sayın Çelebi ve yönetici arkadaşlarına 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan maçı hatırlatmak isteriz.

Bilindiği gibi bu maçta, birinin gözü kör olmak üzere 19 polisimizin yanı sıra onlarca futbolseverin maç öncesinde çıkan olaylarda yaralandığı, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle maçın birçok kez durmak zorunda kaldığı ve otoriteler tarafından maçın tamamlanmasının hayretle karşılandığı herkesin malumudur.

Bu karşılaşmaya ilaveten, Ali Sami Yen'de 2005-2006'da Türkiye Kupası maçında, 2008-2009 sezonunda lig maçında yaşananlar ve bunun gibi pek çok örneği kolaylıkla ve ilk anda sıralayabiliriz.

RAKİBİ TEBRİK ETMEK BİR ERDEMDİR

Hal böyleyken, Sayın Çelebi ve diğer Galatasaraylı yöneticilerin son haftalardaki söylem ve tavırlarını son derece haksız, gerçekleri yansıtmayan ve Türk futbolseverlerin hafızalarına bir nevi hakaret olarak yorumluyoruz.

10 yıldır değişmeyen gerçeği bu denli yan yollara saparak göz ardı etmenin hiç kimseye fayda getirmeyeceğini, rakibi tebrik etmeninin de bir erdem olduğunu kendilerine ayrıca hatırlatmak isteriz."

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri