Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül, AB'ye resti çekti

06.11.2009 14:54
El Beşir'in Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret dolayısıyla AB tarafından verildiği iddia edilen notaya jet cevap

Sudan Devlet Başkanı El Beşir'in Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret dolayısıyla AB tarafından verildiği iddia edilen notaya jet cevap Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den geldi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in Türkiye ziyaretiyle ilgili, "İslam Konferansı Teşkilatı çerçevesi içerisinde yapılan bir toplantı bu. İkili bir ziyaret değil. Bunlar çok taraflı ziyaretler" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Gül, Elazığ'dan ayrılmadan önce Elazığ Havaalanı'nda gazetecilerin, Avrupa Birliğinin, Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in İSEDAK toplantısı için İstanbul'a gelecek olması dolayısıyla verdiği notayla ilgili sorusuna, gülerek "Onlar ne karışırmış ki. Kim kime nota veriyormuş" karşılığını verdi.

 

Cumhurbaşkanı Gül, El Beşir'in katılacağı İSEDAK toplantısının bölgesel bir toplantı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

 

"İslam Konferansı Teşkilatı çerçevesi içerisinde yapılan bir toplantı bu. İkili bir ziyaret değil. Bunlar çok taraflı ziyaretler, milletlerarası bir örgütün üyeleri olarak herkes ziyaret ediyor. Dolayısıyla da herkesin böyle görmesi, böyle anlayışla davranması gerekir."

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri