Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül, CHP lideri Baykal'la görüştü

05.05.2009 21:53
Cumhurbaşkanı Gül, CHP lideri Baykal'la görüştü
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşmesinde, ''Anayasa değişikliğinin Türkiye'nin tüm sorunlarını giderici nitelikte bir reform olması'' ve ''Anayasa'nın kapsamlı ve geniş katılımlı bir şekilde değişmesi'' gerektiği görüşlerini dile getirdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, daveti üzerine gerçekleşen görüşmeyi ''sıcak ve yararlı'' olarak niteledi.

''Terör sorunu ve Anayasa değişikliklerinin gündeme geldiği'' kaydedilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Gül, bu konudaki görüşlerini ''Anayasa değişikliği Türkiye'nin tüm sorunlarını giderici nitelikte bir reform olmalı. Anayasa, kapsamlı ve geniş katılımlı bir şekilde değişmeli'' sözleriyle aktardı.

Görüşmede, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin önemine de değinen Cumhurbaşkanı Gül, bu yolda reform çalışmalarının hızlanması gerektiğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'a Türkiye-Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri ekseninde son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında da bilgi verdi.
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri