Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşsizlik Sigortası Kanunu'na onay Geldi

17.08.2009 17:57
Cumhurbaşkanı Gül, Sendikaların karşı çıktığı "İşsizlik Sigortası Kanunu ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5921 sayılı 'İşsizlik Sigortası Kanunu ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül kanunu yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

İşsizlik Sigortası Fonu nema gelirlerinden bütçeye pay aktarılmasını öngören kanun, işsizlik ödeneği alanların işe alımına teşvik getiriyor.

Kanunla, Güneydoğu Anadolu Projesine (GAP) kaynak aktarılıyor. 2009 yılına münhasır olmak üzere; İşsizlik Fonu'nun nema gelirlerinden dörtte üçü bütçeye gelir kaydedilecek. Bu tutarın, Yüksek Planlama Kurulu kararına istinaden GAP kapsamındaki yatırımlar öncelikli olmak üzere, ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmeye yönelik altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere ilgili idare bütçelerine ödenek kaydetmeye Maliye Bakanı yetkili olacak. Bu ödenekler, 2009 yatırım programı ile ilişkilendirilecek.

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri