Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül gözyaşlarını tutamadı

14.02.2010 01:56
Bangladeş temasları kapsamında Türk okulunu ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkçe ve Bengalce 'Katibim' şarkısını dinleyince göz yaşlarını tutamadı.

Cumhurbaşkanı Gül, Hindistan ve Bangladeş'e düzenlediği bir haftalık ziyaretini tamamladı. Gül ziyaretinin son gününde Bangladeş'in başkenti Dakka'da ülkedeki Türk eğitim kurumlarından Ümit Türk okulunu ziyaret etti. Burada Bangladeşli ve Türk örgenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Gül'e Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Uaştırma Bakanı Binali Yıldırım eşlik etti. Dakka'daki Türk okulunda Cumhurbaşkanı Gül onuruna düzenlenen programa, Hayrunnisa Gül, bakanların eşleri, milletvekilleri, yazarlar, işadamları, Bangladeş'te yaşayan Türk aileleri ve Bangladeşli misafirler katıldı.
Ümit Türk Okulları Genel Müdürü Bayram Saatçi, Cumhurbaşkanı Gül'e okullarını şereflendirdiği ve gurbette kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. Okulları ve faaliyetleri hakkında Gül ve heyetine bilgi veren Saatçi, okulların Türkiye ve Bangladeş arasındaki kardeşlik bağlarını pekiştirmeye çalıştığını dile getirdi.

Programda katılımcılara hitap eden Abdullah Gül, dünyanın her yerinde olduğu gibi Bangladeş'te de ülkeler arasındaki dostluk ve kardeşliği artıramaya çalışan Türk okullarını tebrik ettiğini söyledi. Kendilerine hazırlanan programdan dolayı teşekkür eden Gül, dünyanın dört bir yanına bu hizmetleri taşıyan, buralarda hizmet eden herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Program'da milli marşlar ardından yapılan programda bir de sürpriz yaşandı. Ümit Türk Okulu'nda okuyan Türk kızı Sevde Nur Işılak ve Bangladeşli Farzana Siddigi'nin söylediği Türkçe ve Bengalce "Katibim" şarkısı Gül ve eşi Hayrunnisa hanımı şaşkına uğrattı. Siddigi'nin Türkçe, Işılak'ın ise Bengalce söylediği şarkıyı dinlerken duygulanan Gül, gözyaşlarını tutamadı. Şarkı bitiminde iki çocuğu uzun süre alkışlayan Gül ve beraberindekiler eğitimcileri tebrik etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa çocukları yanlarına çağırarak alınlarından öptü.

Program bitiminde bir sınıfı ziyaret eden Gül çifti ve beraberindeki bakanlar çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri