Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Gül'ü sinirlendiren soru

18.04.2009 16:10
Bu soruyu başka bir zaman sorun cevaplayayım

Ergenekon soruşturmasının son dalgası Somali cumhurbaşkanı'yla ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de soruldu. Ancak Gül, gazetecinin sorusunu yarıda kesti, "Bu soruyu başka bir zaman sorun cevaplayayım" dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin, Somali'ye güvenlik güçlerinin kurulmasında, eğitiminde ve diğer imkanlarının karşılanmasında destek vereceğini söyledi.

Gül, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

"Türkiye her türlü desteği verecektir"
Bölgede yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için Somali'de güvenliğin sağlanmasının önemli olduğunu belirten Gül, "Cumhurbaşkanı Ahmed'in hükümeti böyle bir kararlılıkla göreve başlamıştır ve uluslararası camiadan kendilerine destek var. Somali halkının acılarının giderilmesi ve güvenliğin sağlanmasıyla ilgili önemli adımlar atılıyor. Türkiye de Somali'ye bu konularda her türlü desteği verecektir. Güvenlik güçlerinin kurulmasında, eğitiminde ve diğer imkanlarının karşılanmasında Türkiye'nin desteği olacaktır" dedi.

Ergenekon sorusunu cevaplamadı
Cumhurbaşkanı Gül, bir gazetecinin, "Ergenekon" soruşturmasındaki son gözaltılar ve aramalarla ilgili soru yönelttiği sırada, "Çok zor şartlarda olan bir ülkenin Cumhurbaşkanı ilk kez ziyarette bulunuyor. Bu konuyla ilgili sorunuz varsa sorun. Bu sorduğunuz soruyu başka yerde sorun cevaplayayım" dedi.

ajanslar

Bu haber toplam 956 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri